Protokol, Sultan Ana’da Muharrem Orucu açtı

Sultan Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Muharrem ayı nedeniyle oruç açma programı düzenlendi.

Sultan Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sultan Kümbet’in ev sahipliğinde gerçekleşen oruç açma yemeğine Vali Sabri Başköy ve eşi Fatma Başköy, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve eşi Hatice Külcü, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Eğri, İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, İl Müftüsü Mehmet Aşık, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Sabri Başköy ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, birlik ve beraberliğin önemini belirterek hep birlikte oruç açtıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Muharrem ayı orucu nedeniyle bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Külcü, “Bu birlik ve beraberliğin yaşamımızın her alanına örnek olmasını diliyoruz” diye söyledi.

Sultan Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sultan Kümbet oruç açma yemeğinde yaptığı konuşmada derneklerinin 12 gün boyunca Muharrem ayı yemeği vereceğini on ikinci günde de aşure yapılarak vatandaşa dağıtacaklarını belirtti.  Sultan Kümbet, “ Birlik, beraberlik, dayanışma ve hoşgörü duyguları ile bizler kardeşiz. Bu kapı sizlere her zaman açık. Çorum Belediyesi’nin derneğimize kazandıracağı morg, dinlenme yeri ve çevre düzenlemesi için Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye şükranlarımı sunuyorum. Nice Muharrem aylarına birlikte kavuşmayı diliyorum. Yemeğimize katılarak bizleri onurlandıran herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yemek sonunda Arif Dede (Demiral) de Muharrem Ayı’nın ilk lokma duasını yaptı.

06 Kasım 2013
195 kez görüntülendi