Buhara Kültür Merkezi, Çorum’un nabzının attığı noktalardan biri olacak

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi tarafından yapımı devam Buhara Kültür Merkezi`nde incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcıları Alper Zahir ve Turhan Candan ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Külcü, inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini, inşaatın 2014 yılı içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Çorum ölçeğindeki birçok şehirde böyle bir eserin bulunmadığını, Çorum Belediyesi`nin birçok yeniliği ilk uygulayan Belediyelerden olduğunu söyleyen Başkan Külcü, “Buhara Kültür Merkezi tamamlandığında Çorumluların uzun yıllar kullanacağı büyük bir eser olacak. Bu merkez, sadece Buharaevler mahallesinde ikamet edenlere değil tüm hemşehrilerimize hizmet verecek. Herkes bu hizmetten istifade edebilecek. Buhara Kültür Merkezi, Çorum`un nabzının attığı noktalardan biri olacak

“; dedi.
Maliyeti 10 Milyon TL`yi geçen Buhara Kültür Merkezi`nde şu anda dış cephe giydirme ve dış yalıtım ile tesisat çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Şehrimizdeki gençlerimizin, kadınlarımız, engellilerimiz için rehabilitasyon merkezinin olacağı, iki adet yüzme havuzu ve spor salonunun yer alacağı Buhara Kültür Merkezimiz inşallah yeni yılda hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Buhara Kültür Merkezimizle birlikte Akkent, Bahçelievler, Ulukavak ve Mimar Sinan mahallelerinde de Kültür Merkezleri inşa ettik. İnşallah bu merkezlerimizde kısa süre içerisinde hemşehrilerimizin hizmetinde olacak”; dedi.

31 Aralık 2013
195 kez görüntülendi