Külcü, yaz kurslarına katılan engellileri ziyaret etti

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara yönelik meslek edindirme ve beceri kazandırma amacıyla kurulan Engelli Eğitim Merkezi`ni ziyaret ederek burada yaz kurslarına katılan engelli vatandaşlarla sohbet etti.

Bilgisayar, seramik, çini, müzik, masa tenisi, nakış ve spor gibi yaz kurslarına katılan engellilerle kurslar hakkında sohbet eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, engellilerin eğitimine ve onların sosyal hayata katılımlarını çok önemsediklerini söyledi.

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi`nin kurulmasından kısa bir süre geçmesine rağmen önemli çalışmalara imza attığını dile getiren Başkan Külcü, yaz kursunda yapılan çalışmaları çok önemsediklerini, yaz kurslarının engelli vatandaşları sosyal hayata daha uyumlu hale getirdiğinin altını çizdi. Külcü, “Engelli Eğitim Merkezi`nde eğitim döneminde verdiğimiz kurslar ve yaz dönemi kursları ile engelli bireylerin eve bağımlılığı azalıyor. Engelli kardeşlerimizin sosyalleşme olanaklarına ciddi katkılar sağlıyoruz.”; dedi.

Başkan Külcü`nün ziyaretinde yaz kursuna katılan engelli vatandaşlar Külcü`ye sevgi gösterisinde bulundu.

14 Temmuz 2014
219 kez görüntülendi