Çorum’un aıllı kavşak sistemine Bakan’dan övgü

İçişleri Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’ne katılan tek il belediyesi oldu. Eski İçişleri Bakanı ve halen İçişleri Bakan Yardımcısı olan Osman Güneş, Çorum’un bir süre önce uygulamaya koyduğu akıllı kavşak sisteminden övgüyle bahsetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ile sempozyum ve sergiye katılan Çorum Belediyesi standı ziyaretçiler tarafından da yoğun ilgi gördü. Fuarın açılışı ile ziyaretçi akınına uğrayan Çorum Belediyesi standında gelen ziyaretçilere Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü personeli Çorum’daki şehir içi trafiği hakkında bilgiler aktardı.

Çorum’da uygulanmaya başlanan Akıllı Kavşak ve Kontrol Merkezi’nin Anadolu’da ilk kez Çorum Belediyesi tarafından uygulanıyor olmasının kendilerini hayrete düşürdüğünü ifade eden ziyaretçiler Çorum’un teknolojiyi en iyi uygulayan illerden birisi olduğunu gördüklerini vurguladılar.

Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’ndeki sempozyum ve sergiyi gezen Eski İçişleri Bakanı – İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı-AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Ankara Valisi Alaattin Yüksel ve çok sayıda ziyaretçiye Akıllı Kavşak Sistemi hakkında detaylı bilgiler veren Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, internet aracılığıyla Çorum’da akıllı kavşak sisteminin kurulu bulunduğu kavşaklara canlı bağlanarak trafik akışı ve sistemin getirdiği yenilikleri anlattı.

Çorum Belediyesi standını ziyaret eden tüm ziyaretçilere, Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü personeli tarafından hazırlanan tanıtım broşürleri, CD çanta hediye edilirken Çorum leblebisi de ikram edildi. 

22 Mayıs 2014
189 kez görüntülendi