Tanıtımda seferberlik başlattık

Çorum, 23-25 Mayıs’ta ev sahipliği yapacağı TÜRSAB Bölgesel Yürütme Toplantısı’na hazırlanıyor.

Düzenlediği basın toplantısı ile organizasyon hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, TÜRSAB`ın Çorum`da yapacağı en büyük organizasyon olacağını söyledi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, İl Genel Sekreteri Ömer Arslan, TSO Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Kolağası ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan’la birlikte hazırlıklar hakkında bilgi veren Zeki Gül, “Yöneticisinden memuruna, esnafından sokaktaki vatandaşına kadar herkes bu meseleye sahip çıkmalı.”; dedi.

Ev sahipliği maliyetinin % 90’ını Çorum Belediyesi`nin karşıladığı organizasyona katkı veren herkese teşekkür ettiklerini ifade eden Gül, “Amacımız Çorum’u kültür ve kongre turizmi alanında daha ileri düzeylere çıkarmak. Başarı, organizasyonun topyekün bir seferberliğe dönüşmesiyle yakalanabilir.”; dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru ve İl Genel Sekreteri Ömer Arslan da konuşmalarında organizasyonun önemine ve hassasiyetine dikkat çekerek, turizm pazarını yöneten insanların katılacağı organizasyonda, TÜRSAB üyelerinin çarşı gezisi ve ziyaretleri olacağını da duyurarak, Çorumlular’ın bu konudaki yaklaşımlarının ve ilgilerinin olumlu olacağına inandıklarını ve bu desteği beklediklerini aktardılar.

22 Mayıs 2014
194 kez görüntülendi