Belediye’den dolu dolu Festival programı

34. Festival dolu dolu geçecek

Çorum Belediyesi tarafından bu yıl 34.sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali programı netleşti. Bu yıl 17-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalde ünlü sanatçılar Yıldız Tilbe, Zara, Murat Göğebakan, Ceza, Sinan Özen ve Cengiz Özkan sahne alacak. Ünlü sanatçıların konserleri ve birbirinden güzel etkinliklerle Çorumlular bu yıl da gönüllerince eğlenecek.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bu yıl 34.sünü gerçekleştirecekleri Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali’ne en iyi şekilde hazırlandıklarını ve Çorumlular için çok özel bir festival programı hazırladıklarını ifade ederek her yıl olduğu gibi bu yıl da ünlü sanatçıların Çorumlular için en güzel eserlerini seslendireceğini, hazırladıkları diğer etkinliklerle de Çorumlulara dolu dolu bir festival programı oluşturduklarını dile getirdi.

Festivalin tanıtımı için kitapçık, davetiye, billboard, raket ve diğer tanıtıcı dokümanların hazır hale getirildiğini söyleyen Külcü, “Son yıllarda Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali’nin programı dolu dolu hazırlıyoruz.Halkımızın da isteklerini göz önünde bulundurarak ünlü sanatçıları hemşehrilerimizle buluşturuyoruz. Festival coşkusunu hemşehrilerimizin hep birlikte yaşaması için tüm ayrıntıları göz önünde bulunduruyoruz. Festival boyunca ünlü sanatçıları, tiyatro gösterilerini, açık hava film gösterilerini, konserleri ve animasyon gösterilerini Çorum halkıyla buluşturacağız. Çorum halkı, eğlence dolu beş gün geçirecek. İnsanımız gönlünce eğlenecek” diye konuştu.

Çorum, ünlü sanatçılarla festival coşkusu yaşayacak

34. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali sanatçı akınına uğrayacak. Türk Halk Müziği’nin güçlü seslerinden Zara ve Cengiz Özkan, kendine has yorumlarıyla milyonlarca hayran kitlesi oluşturan Yıldız Tilbe, Murat Göğebakan ve Sinan Özen ile gençlerin beğeniyle dinlediği Ceza grubu, bu defa en güzel eserlerini Çorumlu sevenleri için seslendirecek.

Festivalde çocuklar da unutulmadı

34. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali’nde çocuklar da unutulmadı. Devlet Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek olan çocuk oyunlarında çocuklar gönüllerince eğlenecek. Beştaş Çocuk Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan “Sokak Kedileri” adlı çocuk oyunu 19 Haziran Perşembe günü saat 14.00 ve 17.00’de olmak üzere iki seansta sahnelenecek.

Açık havada çekirdek ve gazozla sinema keyfi

34. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali’nde de sinema nostaljisi yaşanacak. Kültürpark’taki Amfi Tiyatro’da oluşturulacak olan sinema düzeneği ile Çorumlular açık havada sinema izleme keyfi yaşayacak. Düğün Dernek, Hükümet Kadın-2 ve Kelebeğin Rüyası gibi sinema filmlerini açık havada izleyecek olan Çorumlulara, Belediye tarafından çekirdek ve gazoz ikramı yapılacak.

Rus Sirki, nefes kesecek

Festival kapsamında Rus Sirki – Atlantis Circus, Çorumlular için gösteri yapacak.Yaşlı-genç her yaştan insanın büyük bir beğeni ve heyecanla izlediği sirk gösterisi 22 Haziran Pazar günü saat 18.30’da Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Yerli ve Yabancı Halk Oyunları, Çorumlular için sahnelenecek

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yerli ve yabancı ekipler en güzel yöresel oyunlarını Çorumlular için sahneleyecek. 34. Hitit Fuar ve Festivali’ne Kosova, Polonya, Kırgızistan, Montenegro ve KKTC’nin yanı sıra Adana, Giresun, Samsun, Zonguldak ve Kayseri halk oyunu ekipleri katılacak. Festivalde ayırca Çorumlu halk oyunu ekiplerinin yanı sıra Belediye Mehter Takımı da gösteri yapacak.

03 Haziran 2014
182 kez görüntülendi