Belediyemiz, sinek ve haşereyle mücadeleyi bir üst seviyeye çıkardı

Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yaz sıcaklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması nedeniyle haşere ve sinekle mücadele çalışmalarını da bir üst seviyeye çıkardı. Bahar ayları ile birlikte belirli periyotlarda sinek ve haşereyle mücadele çalışmalarını aksatmadan sürdüren Çorum Belediyesi, son bir haftadır mevsim normallerinin üzerine çıkan sıcaklıkların ardından dere yatakları, çöp alanları, çöp konteynırları, boş arazileri ve sinek larvalarının rahatça bulabileceği alanlarda daha yoğun bir ilaçlama çalışması başlattı.

Her gün 07.30-23.00 saatleri arasından haşereye karşı ilaçlama çalışmalarını 2 adet ULV ilaçlama aracı, 6 sırt pompası ile sürdüren Belediye, sinek ve haşereyle etkin mücadele ediyor. 1 personel de Gazi, İnönü ve Bahabey Caddelerinde sürekli olarak çöp sepetleri, yer altı konteynırlarını sinek oluşumunu engellemek için ilaçlıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, son günlerde hava sıcaklıklarının artması nedeniyle sinek popülasyonunun da arttığını, bu nedenle sinek ve haşereyle mücadeleyi bir üst seviyeye çıkardıklarını söyledi. Sinek ve haşerenin daha larva döneminde bertaraf edildiğini, şehrin tüm cadde ve sokakları ile çöp konteynırlarının da ilaçlandığını vurgulayan Candan, “Belediyemize bağlı tüm mahalle ve mücavir alanlarda dere kenarları, fosseptik kuyuları, rögarlar, kanallar ve kamuya açık her yer ilaçlanmak suretiyle kontrol altına alıyoruz. Bu çalışmalarımızı artan sıcaklıklara bağlı olarak sinek popülasyonunun artması nedeniyle daha da yoğunlaştırdık.”; dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, sinek ve haşereyle mücadelesinde ve temizlik çalışmalarında vatandaşların kendilerine yardımcı olmalarını istedi. Bu tür çalışmalarda vatandaşların kendilerine destek olması halinde çalışmalarda daha başarılı sonuçlar olunacağını dile getiren Candan, “Hemşehrilerimiz çöplerini gelişigüzel atmasınlar. Konteynırların kapaklarını her zaman kapalı tutsunlar.”; dedi

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün 7 gün 24 saat çalıştığına dikkat çeken Candan, “Yaptığımız hizmetin farkında olarak, şehrimizin ve vatandaşlarımızın sağlığını ve yaşam kalitelerini yüksek tutmak adına çalışmalarımızı hiç aksatmadan sürdürüyoruz. Bundan sonra da azim ve inançla temizlik çalışmalarımızı hemşehrilerimizin memnuniyetini ön planda tutarak sürdüreceğiz.”; dedi.

14 Temmuz 2014
199 kez görüntülendi