3.500 mahalleli Buharaevler İftarı’nda buluştu

Belediyemiz tarafından gelenekselleştirilen mahalle iftarlarının ikincisi Buharaevler Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Buharaevler Semt Pazarı’ndaki iftar yemeğine 3.500’den fazla mahalle sakini katıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile birlikte AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Ahmet Yabacıoğlu ve Turhan Candan, Belediye Meclis üyeleri, AK Parti Merkez İlçe yöneticileri ve mahalle teşkilatının katıldığı iftar yemeği öncesi Başkan Külcü ve beraberindekiler iftara gelen vatandaşlarla sohbet etti.

Masaları tek tek gezen Külcü ve beraberindekiler akşam ezanının okunması ile hep birlikte oruçlarını açtılar. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse ve Buharaevler Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Erdoğan birer konuşma yaptı. İftar programı çocuklara yönelik düzenlenen animasyon gösterisinin ardından sona erdi.

 

Güçlü Türkiye için “Güçlü Cumhurbaşkanı”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Buharaevler Mahallesi’nde yapılan mahalle iftarından sonra yaptığı konuşmada Cumhuriyet tarihi boyunca Cumhurbaşkanının ilk kez doğrudan millet tarafından seçileceğini ifade ederek “Çankaya Köşkü artık milletin nabzının attığı bir mekan olacak.” dedi.

Bu zamana kadar girdiği tüm seçimleri kazanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin sesi olarak bir ilki daha gerçekleştireceğini dile getiren Külcü, “Milletimizin oyunu bugüne kadar hiç heba etmeyen Başbakanımız, daha güçlü bir destekle, tarihi bir farkla devletin başına geçecek ve Çankaya’yı değişimin odak noktası haline getirecektir. Muhalefetin 5’li çatısı, 28 Şubat’ın 5’li çetesine benzemektedir. Hiçbir ortak fikre sahip olmayan bu yapı bir yerlerden aldığı talimatla bir araya gelmiş ve “Erdoğan düşmanlığı” ortak paydasında birleşmiştir.” dedi.

Türkiye’yi düşük profilli bir cumhurbaşkanıyla yönetmek isteyen mahfillerin bu emellerine ulaşamayacaklarını, Türk milletinin değişime, yeni Türkiye vizyonuna takoz vazifesi görecek bir adaya itibar etmeyeceğine vurgu yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, sizlerin güçlü desteğiyle, milletin seçtiği ilk cumhurbaşkanı olarak Türk tarihindeki yerini alacaktır.” dedi.

 

Ramazanı birlik ve dayanışma için fırsata çeviriyoruz

 

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ramazan ayında Çorum’un her sokağında, her caddesinde ve her mahallesinde, Ramazan ayının inşa ettiği rahmete ve berekete şahit olduklarını söyledi.

Buharaevler Mahallesi’nde gerçekleştirilen mahalle iftarında konuşan Başkan Külcü, ‘Ramazanı birlik ve dayanışma için fırsata çeviriyoruz. Aynı kıbleye yönelip, milletimizin, ülkemizin ve şehrimizin selameti için elimizi kaldırıp aynı duaları etmenin mutluluğuna hep birlikte şahit oluyoruz. Bu paylaşımların bu güzel şehre kattığı bereketi bir sonraki Ramazana kadar bütün sokaklarımızda hissettirmek istiyoruz. Bunu da Çorum’un Çorumlu’nun ihtiyaçlarını karşılayarak sizlere yansıtmak istiyoruz. Bunu başardığımızı düşünüyorum. Ramazanın, orucun üstümüze sinen o merhametini, şefkatini ve bereketini Çorum’da bütün aylara yaymak temel hedefimiz. İnşallah bunu sizlerin desteği ile gerçekleştireceğiz.” dedi.

 

Buharaevler Mahallemiz hizmetlerimizden payını aldı

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 2009 -2014 yılları arasında şehrin genelinde yaptıkları çalışmaların her kesimin beğenisini kazandığını belirterek yapılan bu hizmetlerden Buharaevler Mahallesi’nin de payını aldığını söyledi.

14 mahallenin14’üne de gerekli ihtimamı ve özeni gösterdiklerini, hangi yerin hangi hizmete ihtiyacı varsa kısa sürede o sorunu çözdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Buharaevler Mahallemizde inşaatına başladığımız ve inşallah yakın zamanda hizmete açacağımız Kültür Merkezi’miz mahallemizin yaşam merkezi olacak. Sadece mahallemiz için değil, Çorum için önemli bir hizmet merkezi olacak.” dedi.  

Buharaevler Mahallesi’nin alt yapı ve üst yapı sorunlarını tamamen çözdüklerini dile getiren Başkan Külcü, “Buharaevler Mahallesi sakinlerine hem hizmetlerimizin takdirinde gösterdiği kadirşinaslıktan dolayı hem de bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Yeni dönemde büyük projelerle Çorum’u taçlandıracağız

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, önceki dönemde şehrin temel eksikliklerini gidermeye yönelik çalışmaları tamamladıklarını, bu dönemde de Çorum’u marka şehir yapacak önemli projeleri uygulamaya başlayacaklarını vurguladı.

“Milletimizin özüne, ruhuna, geleneğine ve değerlerine uygun projelerle siz sevgili hemşehlerimizin teveccühüne talibiz. Şehirlerimiz artık, sadece insanımızın yaşadığı büyük kentler olmaktan daha ziyade gerçekten şehirlere dönüşüyor. Sokaklarımızı, caddelerimizi ve mahallelerimizi insanımızın en rahat edeceği şekilde dizayn ediyoruz. Yeni dönemimizde de büyük projelerimizle Çorum’u taçlandıracağız.” dedi.

 

Mahalle iftarları için Başkanımıza teşekkür ediyoruz

Çorum Belediyesi tarafından Buharaevler Mahallesi’nde düzenlenen mahalle iftarı sonrası teşekkür konuşması yapan Buharaevler Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Erdoğan, iftarlar ile mahalle sakinleri arasında birlik, beraberlik ve kaynaşmanın daha da arttığını söyledi.

Kendilerine böyle güzel imkanlar sunan Başkan Külcü’ye teşekkür eden muhtar Abdulkadir Erdoğan, “Buharaevler Mahallemiz, sayın Belediye Başkanımızın görev süresi içerisinde hak ettiği tüm hizmetleri almıştır. Parkları, yolları, altyapı çalışmaları ile mahallemiz Çorum’un en güzel ve en düzenli mahallesinden birisi haline gelmiştir. Bugün bizleri bir araya getiren Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü Bey’e yürekten teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Belediyemiz tarafından düzenlenen mahalle iftarlarında çocuklar için de eğlence programları yer alıyor. Mahalle sofralarında çocuklarıyla birlikte oruçlarını açmak isteyen vatandaşlar iftar öncesi çocuklar Belediye tarafından kurulan oyun parkında oynuyor. İftar saatine kadar sişme oyun alanında gönüllerince oynayan çocuklar iftar saatinden sonra da animatörler tarafından sahnelenen karagöz-hacivat tiplemesi ile doyasıya eğlendi.

İftar programında Grup Çağrı da iftar yemeğine katılanlara ilahi ziyafeti sundu.  

16 Temmuz 2014
207 kez görüntülendi