Belediyemiz, Azeri gençlere Çorum’u tanıttı

Azerbaycan`nın başarılı gençleri Çorum`u gezdi. Bu yıl 6. sı düzenlenen Dostluk ve Kültür Gezisi kapsamında 54 Azeri genci, Türkiye turuna çıktı. Samsun`un ardından Çorum`un tarihi ve turistik mekanlarını gezen gençler Çorum`a hayran kaldı.

Çorum Belediyesi`nin kendileri için düzenlediği öğle yemeğinde Belediye Başkan Yardımcıları Turhan Candan, Alper Zahir ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan ile bir araya gelen gençler gördükleri ilgiden memnun kaldı.

Candan: İki devlet tek milletiz

Yemekte bir konuşma yapan Turhan Candan, ünlü Azeri şair Bahtiyar Vahapzade`nin torunlarını ağırlamaktan dolayı memnun olduklarını söyledi. “Ayrı coğrafyalarda yaşıyor olsak da damarlarımızda aynı kanı taşıyoruz.”; diyen Candan, Türkiye ile Azerbaycan`ın iki devlet tek millet olduğuna dikkat çekti.

“Belki bir gün bizler ya da çocuklarımız Azerbaycan`a gelir siz de bizi misafir edersiniz.”; şeklinde konuşan Candan bu kültür köprüsünün kurulmasına vermiş olduğu destekten dolayı Çorum doğumlu olan İstanbul milletvekili Feyzullah Kıyıklık`a teşekkür etti.

Mehmedova: Çok şanslıyız

Yemekte duygu ve düşüncelerini dile getiren gençlerden Gülnaz Mehmedova, kendilerini yemekte ağırlayan Çorum Belediyesine teşekkür etti. Balıkesir Üniversitesi`nde öğrenci olduğunu anlatan Mehmedova, böylesi bir geziye katılabildiği için şanslı olduğunu söyledi. Elvan Ahmedova ise “Bizi Türkiye`de yalnız bırakmayan, ilgi gösteren, dostça misafir eden herkese şükranlarımızı sunuyoruz.”; diye konuştu.

İnci Restaurant`taki öğle yemeği hatıra fotoğrafı ile son bulurken, başarılı gençler Türkiye turuna Ankara, Afyon ve Çanakkale ile devam edecek.

13 Ağustos 2014
198 kez görüntülendi