Asfalt mesaisi devam ediyor

Çorum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü`ne bağlı asfalt ekipleri durmadan çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yaz aylarında yeni asfalt döken, var olan asfaltların ise bakım ve onarımını bitirmeyi hedefleyen belediye ekipleri mesaiye devam ediyor. Mimar Sinan Mahallesi ile hemen yanı başındaki Gülabibey Mahallesi’nde iş makinalarının sesi yükseliyor.

Yenidoğan Caddesi yenileniyor

Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin hemen karşısında yer alan Yenidoğan Caddesi trafiğin yoğun olduğu bir bölge. Cadde, Cemilbey Caddesi’ni Fevzi Çakmak Caddesi’ne bağlaması nedeniyle de sürücülerin sık sık kullandığı bir nokta. 280 metre uzunluğundaki caddede yoğun kullanım nedeniyle aşınmalar oluştu. Belediye ekipleri bu bölgeyi hemen bakıma aldı, kazı çalışması başladı. 50 cm derinliğinde, 8.5 metre genişliğindeki kazı çalışması şuan devam ediyor. Kazı çalışmalarının ardından Yenidoğan Cadde’si asfalt serimi için uygun hale getirilecek sonra da 600 ton asfalt serimi yapılacak. Bölge sakinleri çalışmalardan, belediyenin hizmetlerinden memnun. Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hikmet Durgun halkın düşüncelerine tercüman oldu. “Belediyenin hizmetlerinden fazlasıyla memnunuz.” diyen Durgun, Yenidoğan Caddesi’nin asfaltının sıkıntılı olduğunu, o yüzden belediyenin de çalışmalarına hemen başladığını anlattı.

Gülabibey’in ara sokakları da yenileniyor

Gülabibey Mahallesi’nin farklı noktalarında belediye ekiplerini görmek mümkün. Yenidoğan 6. Sokak’ta da asfalt mesaisi devam ediyor. 230 metre uzunluğundaki sokakta aşınmaya bağlı yenileme çalışmaları sürüyor. 50 cm derinliğinde, 7.5 metre genişliğindeki Yenidoğan 6. Sokak’ta kazı çalışması yapılıyor. Ardından mekanik serim yapılacak, en sonunda ise ekipler sokağa 420 ton sıcak asfalt serimi yapacak.

Karafakioğlu 4. ve 5. Sokaklarda da çalışma var

Yenidoğan Caddesi’ne bağlantısı bulunan Karafakioğlu 4. Sokak’ta Çorum Belediyesi’nin başka bir ekibi yenileme çalışması yapıyor. Sokak 280 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde. 50 cm derinliğindeki kazı çalışmasının ardından Karafakioğlu 4. Sokak’a 410 ton sıcak asfalt dökülecek.

Karafakioğlu 5. Sokak’ta ta yenileme çalışması sürüyor. 250 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğindeki sokakta yine 50 cm derinliğinde kazı çalışması devam ediyor. 370 ton asfalt serimi yapılacak olan Karafakioğlu 5. Sokak sakinleri çalışmalardan memnun.

Mimar-Sinan 11. Cadde asfaltlanıyor

Bir süredir asfalt serimi için çalışmaların devam ettiği noktalardan biri de Mimar-Sinan Mahallesi 11. Cadde. Çorum Sanayi Girişinin bulunduğu 11. Cadde’de silindirler aralıksız çalışıyor. 2 bin ton asfalt serimi yapan belediye ekipleri hem bölge sakinlerini hem de sanayi esnafının takdirini topladı.

20 Ağustos 2014
186 kez görüntülendi