Havuzlar sadece süs değil

Çorum son yılların en sıcak yazlarından birini yaşıyor. Sıcaktan bunalan insanlar bir şekilde serinlemenin yolunu buluyor ama hayvanlar insanlar kadar şanslı değil. Hem insanlar hem de hayvanlar için hayat kaynağı olan suya ulaşmak doğadaki diğer canlılar için o kadar kolay değil.

Çorum Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanına yapılan 32 kavşakta yapmış olduğu süs havuzları kavurucu sıcaklarda kuşların imdadına yetişti. Saat Kulesi, Yazı Çarşı, Namazgah, Ulucami Milönü, Akşemseddin, Tuzcular, Pirbaba, Altınpark, Çiftlik Mezarlığı ve Fatih Caddesi Kavşağı`na yapılan süs havuzlarında kuşlar ve sokak hayvanları suya ulaşma imkanı buldu.

Görsel amaçlı yapılan süs havuzlarının böyle hayırlı bir sonuca dönüşmesi insanları duygulandırıyor. Özellikle Saat Kulesi yanındaki havuzda kuşların su ile dansını seyreden vatandaşlar, belediyenin yapmış olduğu bu hizmetin ne kadar isabetli olduğunu söylüyor.

Hizmetler için Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve ekibine teşekkür eden Çorumlular süs havuzlarının akşam saatlerindeki renk şöleninin de büyüleyici olduğuna dikkat çekiyor.

20 Ağustos 2014
195 kez görüntülendi