Sıklık Tabiat Parkı suya kavuşuyor

Çorumluların gözde piknik, dinlenme ve eğlence mekanı olan Sıklık Tabiat Parkıartık suya kavuşuyor. Sıcak yaz günlerinde büyük yoğunluğun yaşandığı Sıklık Tabiat Parkı’nda yaşanan su sıkıntısı belediyeyi harekete geçirdi.Parkın yönetimini, yakın bir zamanda Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’nden devralan Çorum Belediyesi,parkın su sorununa çözüm buldu. Belediye, Eskice-Konaklı-Sağmaca-Pınarbaşı isale hattından parka su getiriyor.Karaağaç köy yolunda belediye ekipleri su bağlantısı için çalışıyor.1.600 metre uzunluğunda döşenecek boru hattıyla, Sıklık Tabiat Parkı’nda bulunan ana depoya su taşınacak. Taşınan su, hidrofor sistemi ile parktaki 3 depoya paylaştırılacak.

Parkta 6 noktada su akacak

Sıklık Tabiat Parkında halen 2 noktada su bulunuyor. Parkın alanı büyük, çeşme sayısı da az olunca vatandaşlar piknik için gelirken suyunu da beraberinde getiriyor.Çalışmaların tamamlanmasının ardından artık park içinde 6 noktada su akacak, Çorumlular piknikte su sorunu yaşamayacak.

Ekipler durmaksızın çalışıyor

Yoğun bir çalışmanın yapıldığı Karaağaç köy yolunda Başkan Yardımcısı Alper Zahir, çalışmalar hakkında teknik bilgi verdi. 500’lük çelik isale hattı bağlantısı yapıldığını, döşenen boruların 110 polietilen olduğuna dikkat çeken Alper Zahir, boruların elektrofizyon kaynak yöntemi ile birbirine bağlandığını vurguladı.

Hafta sonuna kadar tamamlanacak

Çorum Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü`ne bağlı ekipler bir kaç gün içinde çalışmalarını tamamlamayı planlanıyor. Hafta sonuna kadar Karaağaç yolundaki su, Sıklık Tabiat Parkına akacak. Hafta sonu Çorumlular Tabiat Parkında su sürpriziyle karşılaşacak. Botanik Park ve Hayvanat Bahçesi dahil olmak üzere toplam 640 dönüm alanda kurulu olan Sıklık Tabiat Parkına su yeniden hayat verecek.

22 Ağustos 2014
411 kez görüntülendi