Belediyemiz, yaptığı yeni yollar ile ulaşımı kolaylaştırıyor

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin asfalt serimi çalışmaları devam ediyor. Ekipler Buharaevler Mahallesi ile Üçtutlar Mahallesi’nde fazla mesai yapıyor.

Ekiplerin yoğun olarak çalıştığı Buharaevler 20-23- 25-27. sokaklarda toplam 1431 ton asfalt serimi yapılacak. Buharaevler Mahallesi’ndeki sokaklarda özellikle akşam saatlerinde çıkan rüzgarın etkisiyle tozdan rahatsız olan vatandaşlar yapılan çalışmalardan bir hayli memnun. Ulaşımın da rahatlayacağına dikkat çeken mahalle sakinleri çalışmalar için Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

Üçtutlar Caddesi sil baştan yenilendi

Belediyemiz Fen İşler Müdürlüğü asfalt ekipleri Üçtutlar Caddesi’nde yıllardır değişmeyen aşınmış asfaltı ve kaldırımları sökerek, caddeyi sil baştan yeniledi.

225 metre uzunluğundaki Üçtutlar Caddesi’ne asfalt serimi yapan Çorum Belediyesi, Camikebir Sokak’a 50 metre, Karakeçili Sokak’a 120 metre, Osmancık 1. Sokak’a 115 metre, Alaybey Sokak’a 110 metre asfalt serimi yaptı. Bu çalışmalar ile Üçtutlar Mahallesi’nde 1030 ton asfalt serimi yapılmış oldu.

Yol çalışmasının yapıldığı bu cadde ve sokaklarda yayaların ulaşımlarını daha kolay ve rahat sağlayabilmesi için kaldırımlar genişletilerek yenilendi. Bölgede 1300 m2 kaldırım, 700 metre de bordür döşemesi yapan Çorum Belediyesi kaldırımların engelli rampalarını, görme engelli kabartmalı yollarını tamamlayarak hizmete sundu. Bu çalışma ile cadde ve sokaklar hem araçlar için hem de yayalar için daha kullanışlı hala gelmiş oldu.

26 Ağustos 2014
180 kez görüntülendi