Üçgen Park sil baştan yenileniyor

Çorumluların daha iyi ve daha kaliteli bir yaşam sürmesi için çalışan Çorum Belediyesi, özellikle kadın ve çocuklar için fazla mesai yapıyor. Park ve bahçeler şehir hayatında ailelerin nefes aldığı mekanlar olarak biliniyor. Yeni parklar yapan, eskiyen parkları ise bakıma alan belediye bu kapsamda Ulukavak Mahallesi’ndeki Üçgen Parkı sil baştan yeniliyor. Akşemsettin Caddesi ile Akpınar Caddesinin birleştiği noktada bulunan, yeni yapılan Devane Kentsel Dönüşüm bloklarının da tam karşındaki Üçgen Parkta hummalı bir çalışma yürütülüyor. 5 bin m2 ala sahip park genişletilerek 6 bin m2 alana çıkartıldı. Parkın 3 bin m2 yeşil alan olarak planlanıyor.

270 metrekare yürüyüş yolu yapılıyor

Parka çocuklar için 330 metrekarelik bir oyun alanı yapılıyor. Anneler için ise 270 metre uzunluğunda EPDM kauçuk yürüyüş yolu döşeniyor ve fitness aletleri monte ediliyor. 9 kamelya ile 9 bankın süsleyeceği parka, otomatik sulama sistemi yapılıyor. Elektrik alt yapısı da yenilenecek olan park, kısa sürede tamamlandıktan sonra mahalle sakinlerinin dinlenip, eğleneceği bir mekan haline gelecek.

Devane Kentsel Dönüşüm çehreyi değiştirdi

Üçgen Park, mahalle sakinleri için büyük öneme sahip. Özellikle Devane Kentsel Dönüşüm konutlarının tamamlanıp dairelerine taşınanların artmasıyla birlikte bu bölgede parka duyulan ihtiyaç artmış, vatandaşlar çocukları için park talep etmeye başlamıştı. Mahalle sakinlerinden Bedriye Akkoca, belediyenin parkı yenilemesinden bir hayli memnun. “Çocukların oyun oynayabileceği mekanlara ihtiyaç vardı.” diyen Akkoca, çalışmaları için belediyeye teşekkür etti.

29 Ağustos 2014
287 kez görüntülendi