Adnan Menderes Parkı yenilenecek

Yeni yeni parklarla Çorumluların dinlenip eğlenebileceği mekanları çoğaltan Çorum Belediyesi, eskiyen parkları da bakıma aldı. Ulukavak Mahallesi’ndeki Üçgen Park’ı sil baştan yenileyen belediye, aynı mahalledeki Adnan Menderes Parkı’na da el attı. Park, yapılacak bakımla yepyeni bir çehreye kavuşacak.

Parkta neler yapılacak?

Ulukavak Mahallesi Tekceviz 7. Sokak’ta bulunan Adnan Menderes Parkı yıllardır mahalle sakinlerini ağırlıyor. Hem yılların aşındırıcı etkisi hem de parkın yetersiz kalması üzerine Çorum Belediyesi parkı yenileme kararı aldı. Bu kapsamda parka, çocuklar için yeni oyun alanı yapılacak. Kamelyalar yenilenecek. Bayanlar için fitness aletleri ile 380 metre uzunluğunda EPDM kauçuk yürüyüş yolu yapılacak. Oturma bankları da eklenecek olan Adnan Menderes Parkı’nın sulama sistemi de otomatik olarak planlanıyor.

İhalesi 15 Eylül’de

Yepyeni bir çehreyle mahalle sakinlerinin kullanımına sunulacak olan Adnan Menderes Parkının ihalesi 15 Eylül saat 15.00’te Çorum Belediyesi ihale salonunda yapılacak. İhalenin ardından parkta çalışmalar başlayacak. Kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmaların ardından Ulukavak Mahallesi sakinleri yepyeni bir parka kavuşmuş olacak.

02 Eylül 2014
486 kez görüntülendi