Belediyemiz parmaklarınızın ucunda

Gelişen teknoloji ile belediye hizmetleri artık vatandaşın parmaklarının ucunda. Çorumluların tahsilat, makbuz alma, vergi ve ceza ödeme işlemlerinin yanı sıra tüm tahsilat işlemleri için veznelere gelmelerine gerek yok. Vatandaşlar geliştirilen alt yapısı ile artık tüm bu işlemleri, online ortamdan “internet belediyeciliği” ile yapabilmektedir. Vatandaşların yapması gereken tek şey www.corum.bel.tr adresini tıklamak. Daha sonra sicil numaralarını girerek tüm belediye hizmetlerinden online ortamda faydalanıp, istek ve şikayet bildirim formunu doldurarak problemlerine çözüm bulabilirler.

Yabacıoğlu;E-Belediye zaman kazandırıyor”

Belediye Başkan Vekili Ahmet Yabacıoğlu vatandaşı internet ortamından hizmet almaya davet ediyor. İnternet belediyeciliği ile vatandaşın hem zamandan tasarruf sağladığına hem de hem de evinde oturarak belediyenin hizmetlerinden faydalandığına dikkat çeken Yabacıoğlu, “E-belediye hizmetinden günlük 250vatandaşımız yararlanıyor. Daha fazla hemşehrimizin kullanmasını arzu ediyoruz” dedi.

Telefon Belediyeciliği 333 0 333

Evinde internet olmayan vatandaşlar için bu kez de “Telefon Belediyeciğili” devreye giriyor. T-Belediye ilebilgisayarı olmayan ve bilgisayar kullanım bilgisi olmayan vatandaşlarımız, sesli yanıt sistemi ile 333 0 333 numaralı telefonu arayarak karşısına çıkan operatörün basit komutlarını takip ederek işlemlerini rahatlıkla yapabilir. Bu sistem ile, Çorumlular evinden, işyerinden su, emlak, çevre temizlik vergisi, ilan reklam ve vergi borçlarını sicil numaralarını tuşlayarak kredi kartı ile ödemelerini yapabilirler. Sadece ödeme değil, ayrıca istek, şikayet ve önerilerini de belediyeye iletebilirler.

SMS belediyeciliği ile belediye cepte

Çorumlulara sağlanan bir diğer kolaylık ise “SMS belediyeciliği”. Vatandaşların belediyeye gelmesine gerek kalmadan, bulundukları ortamda internet veya telefon bağlantısına da ihtiyaç duymadan kısa mesajla hem vergi borçlarını (emlak, çtv, su, toplam genel borçlar) öğreniyor, hem de belediyeye şikayette bulunduğu konular hakkında bilgi edinebiliyor. Vatandaşlar yine SMS yolu ile su, emlak, çevre temizlik vergileri , istek şikayet ve genel bilgi sorgulama gibi konularını öğrenebilirler. SMS tüm operatörlerden gönderilebilir.

İşte örnek SMS’ler

Sorgulama Mesajı: “Belediye Adı”; “EMLAK”; “Sicil Kodu”;

Mesajın Gönderileceği Numara: 3172

Örnek Sorgu: CORUM EMLAK 123456

—–

Sorgulama Mesajı: “Belediye Adı”; “CTV”; “Sicil Kodu”;

Mesajın Gönderileceği Numara: 3172

Örnek Sorgu: CORUM CTV 2345

—-

Sorgulama Mesajı: “Belediye Adı”; “GENEL”; “Sicil Kodu”;

Mesajın Gönderileceği Numara: 3172

Örnek Sorgu: CORUM GENEL 2345

—-

Sorgulama Mesajı: “Belediye Adı”; “SU”; “Abone No”;

Mesajın Gönderileceği Numara: 3172

Örnek Sorgu: CORUM SU 2345

—-

Sorgulama Mesajı: “Belediye Adı”; “SIKAYET”; “Başvuru No”;

Mesajın Gönderileceği Numara: 3172

Örnek Sorgu: CORUM SIKAYET 2345

03 Eylül 2014
333 kez görüntülendi