Belediyemiz bayram tedbirlerini aldı

Halk Otobüsleri ilk gün bedava

Çorum Belediyesi, dini bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da vatandaşların bayram ziyaretlerini kolaylaştırmak için bayramın ilk gün vatandaşları ücretsiz taşıyacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Kurban bayramının birinci günü Çorumluların Halk otobüslerinden ücretsiz yararlanabileceklerini ifade etti.

Kurban Bayramının birinci günü halk otobüslü seferlerinin saat 09.00’da başlayacağını belirten Turhan Candan, bayramın ikinci günü ise saat 08.00’da, üçüncü gün ise seferlerin normal seyrinde devam edeceğini söyledi. Başkan Yardımcısı Turhan Candan, bayram süresince vatandaşların herhangi bir mağduriyeti yaşamaması için Çorum Belediyesi Toplu Taşıma İdare Amirliği’nin çalışmalarını ara vermeden sürdüreceğini söyledi.

 

Mezarlıklara otobüs kaldırılacak

ÇorumBelediyesi, her dini bayramda olduğu gibi bu Kurban Bayramında da arefe günü Ulumezarlık’a ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Belediyesi’nin Arefe günü sabah namazından sonra mezarlık ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz olarak otobüs seferleri düzenleyeceğini ifade ederek, Ulumezarlık’a camilerden kaldırılacak otobüs seferi güzergâhlarını ve camileri ise şu şekilde açıkladı.

Ulu Cami, Köroğlu Cami, Kevser Cami, Ejder Cami, Sarılık Cami, Selimiye Cami, Binevler Cami, Buharaevler Cami, Garantievler Cami, İmam Hatip Cami, Abdibey Cami, Tevhit Cami, Bilali Habeş Cami, Yeşil Cami, Beytepe Cami, Kafkasevleri Cami, Mevlana Cami, Alaaddin Cami, Hicret Cami, Huzur Cami, Nadık Cami, Esentepe Cami, Karşıyaka Cami, Ehl-i Beyt Cami, Esnafevler Cami, Altınevler Cami, Yörükevler Cami, Fatih Sultan Mehmet Cami, Mimar Sinan Cami ve Kışla Cami.

 

Belediyemiz bayram tedbirlerini aldı…

Çorum Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi gereken tüm önlemlerini alıp bayram hazırlıklarını tamamladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorumluların rahat ve huzurlu bir şekilde bayramlarını idrak edebilmesi için Zabıtanın bayram süresince 24 saat görevinin başında olacağını söyledi.

Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bayram süresince tam gün hemşerilerimizin hizmetinde olacaktır. Yine bayram süresince Su Arıza, Kanalizasyon ve Arıtma tesislerinde nöbetçi personel bulundurulacaktır” dedi.

Candan, Kurban Bayramı’nda vatandaşların olası şikâyetlerini Alo Zabıta 153, Su Arıza 185, İtfaiye 110, Cenaze işlemleri 213 10 76 ve Temizlik-Kanal 212 19 46 numaralı telefonlara bildirmelerini istedi.

 

Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

Çorum Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurbanlık hayvanlarını kesebileceği yerleri belirledi. 10 bölgede yapılacak kesim işlemler için Çorum Belediyesi, çalışmalarını hızlandırdı. Kurban kesim yerleri arefe gününden itibaren hazır hale getirilecek.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Belediyenin kurban kesim yerleri ve alınacak olan tedbirlerle ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldığını bildirdi. Candan, alt yapısı belediye tarafından hazırlanan sekiz farklı bölgede bulunan kurban kesim yeri oluşturduklarını dile getirerek, “Kurban kesim yerlerini Mimar Sinan Mahallesi Türkiyem Ortaokulu yanı, Bahar 7. Sokak (Mahzuni Şerif Parkı doğusu), Eşref Hoca Caddesi Anadolu 11. Sokak, Buharaevler 5. Cadde (Recep Yazıcıoğlu Parkı kuzeyi), Çiftlik Mezarlığı yanı, Fevzi Çakmak3. Cadde, İkbal Kent Çiftlik Pınarı 7. Sokak (Gülabid Camii yanı), Dr. Sadık Ahmet Caddesi (Hz. İbrahim Camii yanı), Dr. Sadık Ahmet Caddesi Hz. İbrahim Cami yanı ve Hayvan Pazarı olarak belirledik. Hemşehrilerimiz ayrıca İskilip Yolu’ndaki Tarım Et Kombinesi’nde de kurbanlarını kestirebileceklerdir” dedi.

 

Belediye, kesim yerlerinde personel görevlendirecek

Çorum Belediyesi, vatandaşların kurbanlarını rahatça kesebilmeleri için kesim merkezlerinde personel görevlendirilecek. Görevlendirilen personel, kesim noktalarının temizliği, etrafa saçılabilecek kurban atıkların kaldırılması ve oluşacak diğer sorunlarla ilgili müdahalelerde bulunacak. Çöp toplama araçları da kurban atıklarını toplamak için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürecek.

 

Temizlik İşleri bayram boyunca mesaisini sürdürecek

Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı boyunca tam mesai ile çalışacak. Bayram öncesi çalışmalarını cadde ve sokakların temizliğine yoğunlaştıran ekipler, bayram boyunca da hem kurban kesim yerlerinde hem de çöplerin alınmasında aralıksız çalışacak. 15 sürücü, 30 işçi, 3 süpürge aracı ve 1 arazöz ile oluşturulan temizlik ekipleri bayram öncesi tüm cadde ve ana arterleri yıkayacak.

 

Belediyede bayramlaşma ilk gün

Her dini bayramda geleneksel hale gelen bayramlaşma merasimi Belediyede ilk gün yapılacak. Kurban Bayramı’nın ilk günü olan 4 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 14.00-15.00 saatleri arasında Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilecek.

 

 

01 Ekim 2014
160 kez görüntülendi