Karayolları Bölge Müdürü’nden Külcü’ye ziyaret

Karayolları 7. Bölge Müdürü Mehmet Çetin, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü makamında ziyaret etti.

Karayollarının Çorum merkezindeki çalışmaları hakkında Başkan Külcü’ye bilgi veren Çetin, Çorum-Osmancık karayolunun projesinin hazır olduğunu, önümüzdeki dönemde ihaleye çıkabilecekleri açıkladı. Yapımı devam eden Çorum-İskilip yolundaki son durumla ilgili de Başkan Külcü’ye detaylı bilgiler aktaran Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Çetin, İskilip yönünden Çorum’a girişin nasıl olacağıyla ilgili de teknik değerlendirmelerde bulundu.

Çorum-Ortaköy yolu ile ilgili sıkıntıların ele alındığı ziyarette yolla ilgili nelerin yapılabileceğinin de konuşuldu. Ziyarette Çetin, Çorum-Mecitözü yolunun projesinde tamamlanmak üzere olduğunu, Çorum Belediyesi olarak şehir içi trafik yükünün azaltılması için Ortaköy yolunun uygun bir noktadan Ankara yoluna bağlantısının yapılması gerekmekte olduğunu belirterek, Çorum’da yapılan köprülerin durumunu da değerlendirdiğini söyledi.

Karayolları 7. Bölge Müdürü Mehmet Çetin`in Başkan Külcü`yü ziyaretinde Başkan Yardımcısı Alper Zahir ve Karayolları 73. Şube Şefi Şafak Allı da hazır bulundu.

22 Ekim 2014
253 kez görüntülendi