Belediyemizden Osmancık yoluna 21.500 ton asfalt

Belediyemiz, Çorum-Osmancıkyolunun 3.300 metrelik bölümünü genişletti. Daha önce 1.600 metrelik kısmı tamamlanan yolun Bayat Gediği Köprüsü’ne kadar olan 1.700 metrelik kısmı da tamamlanarak 6 şeritli bölünmüş yol Çorum halkının hizmetine sunuldu.

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir,Çorum Belediyesi`nin çevreyolundan Bayat Gediği`ne kadar olan 3.300 metrelik kısımda düzenleme çalışması yaptığına dikkat çekerek yolun asfaltlanması için 21.500 ton asfalt kullandıklarını vurguladı. Yolda yapılan düzenleme ve genişletme çalışmalarının 8,5 Milyon TL`ye mal olduğunu kaydeden Alper Zahir, “Son 5 yılda yaptığımız cadde ve yol genişletme çalışmalarımız halkımızın beğenisini kazanıyor. Daha geniş yollar planlıyor, mevcut yollarımızı da istimlakler yaparak genişletiyoruz. Osmancık Caddesi`nde yaptığımız çalışmalarımız bölge sakinlerini olduğu kadar tüm hemşehrilerimizi de memnun etti. İnşallah asfalt ve yol ekiplerimiz bir kaç gün içinde çalışmalarını tamamlayacak.Çorum’uprestij yollarla donatmaya devam ediyoruz. Osmancık yolunu da 3 şerit gidiş 3 şerit geliş olmak üzere 6 şeritli bir yol haline getirdik. Osmancık yolu tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun.”; dedi

Bayat Gediği Köprüsü de genişletildi

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Osmancık Caddesi`nin genişletilmesi ile birlikte Bayat Gediği Köprüsü`nün de 6 şeritli yola uygun olarak genişletildiğini kaydetti.

Bayat Gediği`ne 58 metre uzunluğundainşa ettikleri köprünün maliyetinin 500 bin TL olduğunu dile getiren Alper Zahir, ihtiyaç duyulan diğer bölgelerde de yol, köprü ve menfez yapımı planladıklarının altını çizdi.

23 Ekim 2014
179 kez görüntülendi