”Doksan Bin Kar Tanesi” büyük ilgi gördü

Çorum Belediyesi tarafından Sarıkamış Harekatı`nın 101. Yıldönümünü nedeniyle düzenlenen “Doksan Bin Kar Tanesi”; adlı tiyatro oyunu izleyenlerin beğenisini kazandı.

Sarıkamış`ta şehit düşen 90 bin askerimizin hikayesini anlatan tiyatro oyunu Devlet Tiyatro Salonu`nda sahnelendi. Tiyatro oyununu izlemek isteyen vatandaşlar salonu bir saat öncesinden tıklım tıklım doldurdu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tiyatro oyununda zaman zaman duygu dolu anlar da yaşandı.

Sarıkamış Harekatı`nın üzerinden geçen 101 yıl geçmesine rağmen duyulan acının hafifletmediğini ifade eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Sarıkamış`ta tek bir kurşun bile sıkmadan soğuk ve açlığa yenilerek, şehit düşen 90 bin askerimizin o gün ülkelerine nasıl sahip çıktıklarını, yaşadıkları acı hadisenin öz bir anlatımla tiyatro oyununa uyarlanışını izledik. Ecdadımızın bu vatanı bizlere bırakabilmek için ne kadar cefa, ne kadar yokluk dolu bir hayat yaşadığını unutmamamız açısından böyle sahne oyunları büyük önem taşıyor. Kafkas cephesi başta olmak üzere ülkemizi düşmanlardan korumak için şehit düşen kahraman askerlerimizi rahmetle, şükranla anıyorum.”; dedi.

Başkan Külcü, “Sarıkamış Harekatı’nın 100.yılında da Sarıkamış’a gençlerimizi götürerek orada o duyguları yaşatmıştık. Ecdada duyulan minnetin bir ifadesi olarak bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz.”dedi.

“Doksan Bin Kar Tanesi”; adlı tiyatro oyunu Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve eşi Hatice Külcü, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Erol Kavuncu, Özel Kalem Müdürü Murat Erdem, Zabıta Müdürü Mustafa Kanat, Kadın Kültür ve Sanat Merkezi Müdüresi Nuran Hakyemez ve çok sayıda seyirci izledi.

15 Ocak 2016
171 kez görüntülendi