TSM korosu, çalışmalarını başlatıyor

Çorum Belediyesi korolarında hazırlıklar başlıyor. Yaz ayında verecekleri konserlere hazırlanan THM ve TSM koroları hazırlık çalışmalarına müziğe ilgi duyan ve korolarda yer almak isteyen müzikseverler de katılabilecekler.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Türk Sanat Musikisi (TSM) çalışmalarının 11 Kasım 2015 tarihinde saat 19.30-21.30 saatleri arasında yapılacağını söyledi. TSM koro çalışmalarının 11 Kasım`dan sonra her Çarşamba 19.30-21.30 saatleri arasında Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonunda yapılacağını duyuran Zeki Gül, “Bu sene koromuzu Çorum müzik camiasının yakından tanıdığı Atakan Tetik çalıştıracak. İki yıldan beri korumuza büyük emek veren ve başarılı konserler veren Ömer Erdal Cerit hocamız işlerinin yoğunluğu nedeniyle artık bizlerle olamayacak. Kendisine bu zamana kadar verdikleri emekler nedeniyle teşekkür ediyor, hayatında başarılar diliyorum.”; dedi.

THM korosu çalışmalarını sürdürüyor

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Belediye THM Korosu`nun çalışmalarına başladığını ve üç haftadan beri de çalışmaların devam ettiğini söyledi. Şef Kazım Mercan yönetiminde devam eden çalışmaların her Salı günü saat 19.30-21.30 arasında büyük bir ciddiyetle gerçekleştirildiğini vurgulayan Zeki Gül, “Belediye korolarımız Çorumlu tüm müzikseverlere açıktır. İsteyen hemşehrilerimiz gelip müracaatlarını yaparak hem TSM hem de THM korolarında saz elemanı ve koro elemanı olarak görev alabilirler. Müziğe ilgi duyan tüm hemşehrilerimizi korolarımızda görev almaya bekliyoruz”; diye konuştu.

Zeki Gül, koro çalışmalarında yer almak isteyen müzikseverlerin Turgut Özal İş Merkezi 4. Katta yer alan Kent Arşivi`ne gelerek buradan müracaatlarını yapabileceklerini sözlerine ekledi.

03 Kasım 2015
179 kez görüntülendi