Asansörlerinizin bakımlarını yaptırın

Belediyemiz, asansörlerin yıllık bakımlarını yaptırmaları için bina yöneticilerini uyardı.

Belediye Başkan Vekili Ahmet Yabacıoğlu, Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği`nin 10. maddesinde “Yıllık kontrol neticesinde, asansörün çalışmasında can ve mal güvenliği açısından bir tehlike söz konusu ise asansörün çalışmasına can ve mal güvenliği sağlanıncaya kadar izin verilmez. Buna rağmen, asansörün çalıştırılmasından bina sorumlusu sorumludur.”; denildiği hatırlatılarak, Çorum Belediyesi tarafından yetkilendirilen kuruluş tarafından asansör kontrollerinin devam ettiğini vurguladı.

Asansörlerini kontrol ettirmeyen bina yöneticilerinin bu işten hem maddi olarak ve hem de manevi olarak sorumluluklarının bulunduğunun hatırlatan Ahmet Yabacıoğlu, “Yetkilendirdiğimiz asansör denetim firması olan Udem Uluslararası Belgelendirme Denetim firması tarafından asansörler belirli periyotlarla kontrol ediliyor. Kontroller sonucunda kırmızı etiket yapıştırılan asansörler mühürleniyor. Asansörlü binalarda oturan bina sakinlerinin mağdur olmamaları için bina yöneticilerinin en kısa zamanda yetkilendirilmiş olan firma yetkilileri ile irtibata geçerek gerekli kontrolleri yaptırmaları gerekmektedir. Kontrollerini yaptırmayan bina yöneticileri için Belediyemiz tarafından cezai yaptırım uygulanacaktır”; dedi.

Yabacıoğlu, Udem Uluslararası Belgelendirme Denetim firmasına 333 0 312 numaralı telefonu arayarak ulaşılabileceğini ve bu konuda daha geniş bilgi alınabileceğini sözlerine ekledi.

15 Haziran 2015
202 kez görüntülendi