Belediyemiz ”Gıda Bankası” kuruyor

Belediyemiz sosyal belediyecilik alanındakihizmet çıtasını daha yükseltecek yeni bir adım atıyor. Dar gelirli aileler için dağıtılan gıda paketleri, yerini artık bir market gibi hizmet verecek olan “Gıda Bankası`na”;bırakacak.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün yeni dönem projeleri arasında yer alan Gıda Bankası’nın son hazırlıkları yapılıyor.Eğridere Caddesi üzerinde bulunan Eski Yimpaş binasının yerine kurulacak. Gıda Bankası, yakın bir zaman içerisinde Çorumlular’a hizmet vermeye başlayacak.

Hazırlıkları süren Gıda Bankası’nda incelemelerde bulunan Başkan Külcü, gördüğü eksikliklerin giderilmesi talimatı verdi. Başkan Yardımcısı Alper Zahir ile Sosyal Yardım İşleri Müdürü Cengiz Özkader`in de hazır bulunduğu inceleme gezisinde teknik personelden bilgi aldı.

Çorum Belediyesi`nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttığı gıda paketlerinde sadece gıda malzemesi bulunduğunu hatırlatan Külcü, “Kurduğumuz Gıda Bankası’nda gıdanın yanı sıra temizlik, şarküteri ve hazır giyim ürünleri de yer alacak. Dar gelirli ailelerimiz kendilerine verilen limit içerisinde istediği gıda ve ihtiyaç malzemelerini alabilecek.”; dedi.

Çorum Belediyesi’nin 2009 yılından bu yana Sosyal Belediyecilik alanında yaptığı çalışmaların diğer illere de örnek teşkil ettiğinin altını çizen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Halen yılda 26 bin paket gıda yardımında bulunuyoruz.Gıda Bankası kurarak ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin market keyfini yaşaması için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Sadece BELEDİYE kart sahipleri bu marketten alışveriş yapabilecek. İhtiyaç sahibi aileler bu marketten ne alacaklarına kendileri karar verecek.Gıda Bankası açıldıktan sonra gıda paketi dağıtmayı durduracağız.”; dedi.

26 Aralık 2014
529 kez görüntülendi