Hatice Külcü’den kadınlara destek

Mikrokredi alarak hayatını değiştiren ve aile bütçesine katkı sağlayan girişimci kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ürünlerini sergiledi.

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini yürüten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun mikrokredi alan kadınlar için açtığı sergiyi Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü ziyaret etti.

Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcılarının eşleri ile birlikte sergiye gelen Hatice Külcü, kadınların kısıtlı sermaye ile ürettikleri ürünlerini büyük bir beğeni ile inceledi. Girişimci kadınlarla sohbet eden Külcü, kadınlara destek için tüm stantlardan alışveriş yaptı.

Sergi açan ve aile bütçesine katkı sağlayan 60 girişimci kadını tebrik eden Hatice Külcü, “Hükümetimiz ve yerel yönetimlerimiz kadınlara yönelik güzel çalışmalar yapıyorlar. Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerimizde eğitim alan bazı kursiyerlerimizi de bugün burada gördüm. Aldıkları eğitim sonrası mikrokredi ile aile bütçelerine katkı veriyorlar. Emek harcayıp, helalinden para kazanıyorlar. Hepsini tebrik ediyorum. Tüm Çorumluları da bu güzel ürünleri görmeye ve destek vermeye davet ediyorum.” dedi.

Çorum Mikrokredi Başkanı Dilek Görkem de ziyareti ve desteği için Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü’ye teşekkür etti. Serginin 2 gün daha açık kalacağını belirten Görkem, duyarlı vatandaşlara destek için çağrı yaptı.

10 Mart 2015
173 kez görüntülendi