100 yeni sesli sinyalizasyon

Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmaların çıtasını her geçen gün yükselten Çorum Belediyesi, engelliler için yapılan sesli sinyalizasyon sistemini şehir genelinde yaygınlaştırıyor.Öncelikli olarak akıllı kavşak sisteminin uygulandığı kavşaklara ve şehir içinde yoğun olarak kullanılan yaya geçitlerine 50 adet “Akustik Ses Sistemli yaya Geçiş İkaz Cihazı”; yerleştirilmişti.

Projenin ikinci etabında ise bakımı, onarımı ve işletmesi belediyeye ait olan 8 adet karayolu kavşağından 2’sine yaya geçiş ikaz cihazı yerleştirilecek. Bu uygulama ile ilk defa Çorum Belediyesi tarafından Karayolları kavşaklarında da yaya güvenlikli geçiş uygulamasının başlatılmış olacağını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan,”;Şehir genelindeki diğer sinyalizekavşaklara yapılacak olan 48 montajla birlikte toplam 100 adet engelli yaya sesli uyarı sistemiÇorumlulara hizmet verecek”; dedi.

Sistemin yaygınlaşmasınınengelli vatandaşlar için de atılmış önemli bir adım olduğunu belirten Candan,”Çorum merkezinde ve il sınırları içinde 11 adet sinyalize kavşakta 100 adet engelli yaya sesli uyarı cihazı monte edilerek yaya geçişlerinde engellilerin önceliği ve güvenliği sağlanmış olacak.”; dedi.

13 Mart 2015
186 kez görüntülendi