Zabıta vatandaşları uyardı!

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, duygu sömürüsü yaparak haksız kazanç elde eden dilencilere karşı mücadele başlattı.

Dilencilerin vatandaşların duygularını sömürdüğünü ve buna Çorum’da asla müsaade etmeyeceklerini belirten Zabıta Müdürü Mustafa Kanat, “Paylaşmayı kendisine şiar edinen vatandaşlarımızın bu iyi niyetlerini suiistimal etmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Ellerinde sahte sağlık raporları, uydurulmuş hikayeleriyle vatandaşlarımızdan para isteyen dilencileri şehrin pek çok yerinde görmek mümkün.Son zamanlarda şehrimizdeAmasya’nın Gümüşhacıköy ve Tokat’ın Turhal ilçesinden gelen dilencileri görüyoruz. Vatandaşlarımızıbu insanların duygu sömürüsüne karşı uyarıyoruz.”; dedi.

Dilencilere karşı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Zabıta Müdürü Mustafa Kanat,”Vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar ve ekiplerimizin tespiti üzerine yakaladığımız dilencilere yetkimiz çerçevesinde Kabahatler Kanunu’na göre ceza yazıyor ve şehrimizden uzaklaştırıyoruz. Ancak bir süre sonra tekrar geliyorlar. Dilencilere, ancak vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde çözüm bulabiliriz. Devletimiz ihtiyaç sahibi ailelere gereken yardımı yapıyor. Dilenciler bunu kendilerine meslek edinmişler.Vatandaşlarımızdan dilencilere karşı daha duyarlı ve bilinçli olmalarını istiyor ve bizi 153 numaralı Alo Zabıta hattından bilgilendirmelerini rica ediyoruz”; diye konuştu.

31 Mart 2015
182 kez görüntülendi