Emniyet teşkilatının hizmetlerini milletimiz takdirle karşılamaktadır

Devletimizin öncelikli görevi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşamasını temin etmektir. Vatan topraklarımızın dört bir yanında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan görev yapan “emniyet teşkilatımız”; bu huzur ve güveni sağlayan en köklü devlet kurumlarımızdan biridir.

Türk polis teşkilatı, 170 yıldır gücünü kanunlardan alarak aziz milletimizin emrinde mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz çalışmaktadır. Kamu düzeninin sağlanması, can ve mal güvenliğimizin korunmasının yanında ülkemizin bölünmez bütünlüğünün devamı için de var gücüyle çalışan emniyet teşkilatımızın hizmetleri milletimizin gönlünde takdirle karşılanmaktadır.

Polisimiz sadece suçu ve suçluları önlemeye yönelik faaliyetleriyle değil aynı zamanda “Toplum Destekli Polislik”; çalışmalarıyla da halkımız ve devletimiz arasında köprü vazifesi görmektedir. Özellikle son yıllarda sportif faaliyetlerden eğitime, kültürel çalışmalardan yardım ve yönlendirici çalışmalara kadar her alanda kapsamlı hizmetler üretmektedir. Türk Polisinin toplumumuzun her kesimiyle içli dışlı olması, diğer kurum ve kuruluşlarla ortak hareket etmesi, milletçe ortak bir anlayışın oluşmasına önemli katkılar sağlamaktadır.

Bu yüzden her yıl 4 – 10 Nisan tarihleri arası “Polis Haftası”; olarak, Türk Polis teşkilatına minnettarlığın bir ifadesi olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle emniyet teşkilatımızın 170`nci kuruluş yıldönümünü yürekten kutluyor, Türkiye`nin her yerinde görev yapan kıymetli polislerimize şükranlarımı sunuyorum. Emniyet teşkilatımızın her kademesinde hizmet vermiş şehit polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki fedakar polislerimize ve bütün teşkilat mensuplarına yapmış olduğu hizmetlerde başarılar diliyorum.

08 Nisan 2015
188 kez görüntülendi