Belediyemizden örnek yarışma

Belediyemiz Gençlik Merkezleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde düzenlenen “Saygı”; konulu resim yarışması ödül töreni Buhara Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi. Ödül töreni sonrası bir de resim sergisi düzenlendi.

Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul ve liselerarası düzenlenen ve büyük bir ilginin gösterildiği yarışmaya 68 il, 438 okuldan 2 bin 715 eser gönderdi. Çorum Belediyesi Buharaevler Kültür Merkezi`ndeki programa AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, AK Parti Çorum milletvekili adayı Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç, Belediye Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu ve davetliler katıldı.

Yarışmaya dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verilirken, yarışmaya katılan ve sergiye değer görülen eserlerden oluşan resim sergisi de davetliler tarafından oldukça beğenildi.

Uslu, serginin TBMM’de açılmasını istedi

Yarışma nedeniyle açılan sergide yer alan eserleri çok beğendiğini dile getiren Salim Uslu, serginin Türkiye Büyük Millet Meclisi`nde açılmasını isteyerek, bu konuda gereken desteği vermeye hazır olduğunu açıkladı. Kendisinin de resim ve karikatüre ilgi duyduğunu kaydeden Uslu, genç bireylerin ülkenin sanat hayatına yaptıkları katkıyı önemsediğini sözlerine ekledi.
Yapılan konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri ve jüri üyelerine teşekkür belgeleri verildi.

AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ise bugünün gençlerinin yarın ülkenin geleceğine yön vereceğini belirtti.

Külcü: İnanç ve heyecanın meyvelerini alıyoruz

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Türkiye`nin 2023 hedefine gençlerle ulaşacağını olacağını söyledi. Başkan Külcü, şehirde yaşayan çocukların, gençler ve kadınlar olmak üzere tüm paydaşların daha iyi bir yaşam sürmeleri için tüm imkanları seferber ettiklerini belirtti. Kadın ve Gençlik Merkezleri`ni kurarken büyük bir inanç ve heyecanla yola çıktıklarını anlatan Başkan Külcü, sahip oldukları inanç ve heyecanın meyvelerini almaktan dolayı mutlu olduklarını kaydetti. Büyüğün küçüğüne sevgisi, küçüğünde büyüğüne saygısını yitirdiğinde toplumsal sorunlara davetiye çıkaracağını vurgulayan Başkan Külcü, kültürel erozyona rağmen Türk toplumunun değerlerini korumaya devam ettiğini ifade etti. Külcü, kişinin kendisine saygı duyduğunda hayatın daha güzel ve anlamlı hale geleceğini sözlerine ekledi.

28 Nisan 2015
183 kez görüntülendi