Yazar Kapaklıkaya, belediyemiz personeline seminer verdi

Eğitimci-Yazar Alişan Kapaklıkaya, Belediyemiz personeline yönelik kişisel gelişim semineri verdi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Turgut Özal Konferans Salonundaki seminere Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Ahmet Yabacıoğlu, Alper Zahir, Birim Müdürleri ve çok sayıda personel katıldı.

Seminerde günlük hayata dair örnekler veren Alişan Kapaklıkaya, esprili anlatımı ile dinleyenlere keyifli bir seminer verdi. Çocukluk yıllarında yaşananların kişinin yetişkinlik dönemindeki davranışlarına büyük etkisi olduğuna dikkat çeken Kapaklıkaya,”Eğitim sistemimiz hayal kurmayı azaltıyor. Çocuklarımız okullar tatil olsun diye kar duası yapıyor. Böyle olmamalı. Dünyaya barışı sevgiyi getirecek güçlü insanlar yetiştirmemiz lazım.”; dedi.

Seminer boyunca hem güldüren hem de düşündüren Kapaklıkaya, “Kendine güvenen güçlü çocuklar yetiştirmek için güçlü anne baba olmak gerek. Çocukların yüreklerinde sevgi olmazsa benzi soluk olur. Çocuklara aşırı ilgi ve sevgi göstermek ile göstermemek aynı sonucu doğuruyor. Dengeli davranın. Anne babalar çocuklarını geride bırakıp işe giderken kendilerini suçlu hissediyorlar ve çocuklarını hediyeye boğuyorlar. Bu doğru bir davranış değil. Anne-babasının sıcacık göğsüne yaslanmayan çocuklar, sığınacak başka yerler arıyorlar.”; dedi.

Belediye personelinin büyük bir ilgiyle dinlediği seminerin sonunda Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Kapaklıkaya’ya Çorum’un simgesi saat kulesi maketi hediye etti.

05 Mayıs 2015
181 kez görüntülendi