Öğrenciler Engelli Eğitim Merkezini ziyaret etti

Belediye Sosyal Yardım işleri Müdürlüğü personeli ile Buhara Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri Engelli Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Engelliler Haftası nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette, Buhara Anadolu Kız İHL Müdiresi Aysun Tut da öğrencilerini yalnız bırakmadı. Çorum Belediyesi’nin tüm Türkiye’ye örnek gösterilen merkezini inceleyip buradaki kurslar hakkında bilgi alan öğrenciler, engelli gençlerle sohbet etti. Çorum Belediyesinin engelli gençler için yaptırdığı merkezin Çorum’un büyük bir ihtiyacını karşıladığını söyleyen İHL’li öğrenciler, merkezin sanatsal bir yapısının olduğunu söyleyerek merkeze tam not verdi.

Öğrencilerinin akademik başarının yanı sıra sosyal yönden de duyarlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Buhara Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Müdiresi Aysun Tut ise “Pek çok sosyal projeyi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bize Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü de yardımcı oluyor. Öğrencilerimizin duyarlılığını geliştirmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda Engelliler Haftası nedeniyle bir ziyaret gerçekleştirdik. Bize kapılarını açan engelli kardeşlerimize ve bu merkezi Çorum’a kazandıran belediyemize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

14 Mayıs 2015
199 kez görüntülendi