Bölgenin en modern terminali Çorum’da açıldı

Çorum, bölgenin en modern şehirlerarası otobüs terminaline kavuştu. Terminalin açılışı için düzenlenen törene AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Dr. Cahit Bağcı, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Müftü Mehmet Aşık, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, TSO Meclis Başkanı Erol Karadaş, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç ve çok sayıda davetli katıldı.

Külcü: Heyecanımız ilk günkü gibi

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, terminalin açılışı için düzenlenen törende yaptığı konuşmada 2009 yılında göreve geldikleri günkü gibi heyecanla çalıştıklarını ve daha güzel bir Çorum ortaya koymak için eserler ürettiklerini söyledi.

Külcü, “Söz verdiğimiz hangi işimiz varsa, onların hepsini tamamlayıp bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.”Her zaman yeniden başlangıç hazzı yaşıyoruz. Daha yaşanabilir bir Çorum istiyorsak, gece demeyip, gündüz demeyip çalışmalıyız, biz de aynen böyle yapıp gece gündüz çalışarak eserler ortaya koyuyoruz.” diyen Külcü, koltuk ve makamların geçici olduğunu, aslolanın geride hoş bir sada bırakıp, gönülleri kazanmak olduğunu dile getirdi.

Hizmet eserleriyle gönüllerde iz bırakmayı tercih edenlerden olduklarını anlatan Külcü, asla küçük hesapların adamı olmadıklarını ifade etti.Yeni terminalin eskisiyle kıyaslanamayacak kadar güzel olduğunu söyleyen Külcü, yeni terminalin Çorum’a ve terminal esnafına hayırlı olmasını temenni etti.

TBMM İdare Amiri-AK Parti Milletvekili Salim Uslu ve Milletvekili Dr. Cahit Bağcı da tören öncesi yaptıkları konuşmalarda Çorum`un sürekli gelişen bir il olduğunu belirterek terminalin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Külcü`ye pankartlı teşekkür

Yeni terminal binasının açılış töreninde, terminal esnafı Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü pankartlı teşekkür yazılarıyla karşıladı.

Pek çok standın üzerinde yazan teşekkür pankartlarının içerisinde en dikkat çekeni, “Herkes konuşur, benim başkanım yapar.” yazılı pankart oldu.

AK Parti’nin “Onlar konuşur, AK Parti yapar.” seçim sloganını Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye uyarlayan esnaf, Başkan Külcü ile birlikte hatıra fotoğrafı çekindi.

Terminal esnafı adına plaket

Çorum terminalinde hizmet veren firmalar adına Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür plaketi verildi.

Yeni terminal binasının açılış töreninde söz alan Çorum Ulaşım ve Acentalar Derneği Başkanı Seyit Sahin, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye yeni tüm esnaf adına teşekkür plaketi verdi.

01 Haziran 2015
187 kez görüntülendi