Belediyemiz, 6 yılda 90 bin tatil kitabı hediye etti

Belediyemiz, eğitim-öğretim yılı sona ermeden öğrencilere 13 bin 500 adet tatil kitabı hediye etti.

Göreve geldiği günden bugüne kadar her yıl öğrencilere tatil kitabı hediye eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, bu yıl dağıttığı kitaplarla birlikte son 6 yılda 90 bin kitabı gençlere ulaştı.

İstiklal İlkokulu ve Ziya Gökalp İlkokulu’nda düzenlenen kitap dağıtım törenine katılan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, ziyaret ettiği sınıflarda tatil kitabını öğrencilere kendisi teslim etti.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir Songüt, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve okul idarecilerinin de katıldığı dağıtım töreninde, öğrencilere tatilde bol bol kitap okumaları yönünde öğütlerde bulunan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Türkiye’nin eğitim konusunda ciddi mesafeler kaydettiğini, veliler ve öğrencilerin ikinci el kitap mahkumiyetinden kurtarılarak, tüm kitapların devlet tarafından veriliyor olmasının tüm toplum tarafından memnuniyetle karşılandığını belirtti.

Çocukların tatillerini eğlenerek geçirmelerinin yanı sıra öğrenme ve okuma alışkanlıklarının kesintiye uğramamasının da önemli olduğunu bildiren Başkan Külcü, 6 yıldır sürdürdükleri tatil kitabı hediyesi ile okuma ve öğrenmenin sekteye uğramaması için katkı sağlamaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Öğrenciler, heyecanla karşıladıkları Muzaffer Külcü ile hatıra fotoğrafı çekinirken, kendilerine hediye getirilen kitaplar için de teşekkür ettiler.

05 Haziran 2015
392 kez görüntülendi