Belediyemiz, dilencilere göz açtırmıyor

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte insanların merhamet duygularını istismar eden dilencilere zabıta ekipleri göz açtırmıyor.

Ramazan ayı ile birlikte Amasya, Samsun, Tokat ve Çankırı gibi illerden gelen dilenciler haklarında gerekli işlemler yapıldıktan sonra memleketlerine gönderiliyor. Çorum Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Kanat, Ramazan ayı ile birlikte caddelerde ve özellikle cami önlerinde sayıları artan dilencilere karşı Çorum halkının itibar etmemelerini istedi. Dilencilerin, insanlardaki acıma ve yardım etme duygularını istismar ettiğini vurgulayan Kanat, “Dilenciler gerçek ihtiyaç sahipleri değil. Bunlar dilenciliği meslek haline getirmişler. Bir iş gibi görüyorlar. Belirli saatlerde dileniyorlar ve ortadan kayboluyorlar. Dilenmek için özellikle de namaz vakitlerini seçiyorlar. Hükümetimiz ve Belediyemiz, gerçek ihtiyaç sahiplerine yılboyu olduğu gibi Ramazan ayında da her türlü yardımda bulunuyor. Zabıta Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz ekiplerimiz gün boyu dilencilere aman vermiyor. Yapılan her ihbarı değerlendiriyoruz. İl Emniyet Müdürlüğümüzle dilenciler konusunda işbirliği içerisinde çalışıyoruz.”; dedi.

Dilencilere yönelik oluşturan ekip amiri Zihni Ünaldı da Çorum halkından dilencilere para vermemelerini ve dilencileri gördüklerinde hemen Alo 153`ü aramalarını istedi.

25 Haziran 2015
172 kez görüntülendi