Belediyemiz minik sporculara malzeme dağıttı

Hitit Fuar ve Festivali bünyesinde geleneksel olarak düzenlenen minikler futbol turnuvasına katılan takımlara malzeme dağıtımı yapıldı.

1 numaralı sentetik çim sahada düzenlenen törene Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı ve Belediyespor Başkanı Zeki Gül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, ASKF Başkanı Sefer Kurtaran, Futbol İl temsilcisi Engin Ayan ve minik sporcuların katıldığı malzeme dağıtım töreninde Başkan Külcü, malzemeleri kendi elleriyle teslim etti.

Külcü: Gençlerimiz iyi işlerle uğraşsın

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, miniklere malzeme dağıtımını her sene yaptıklarını ve bu sene dağıttıkları malzemenin sayısını artırdıklarını söyledi. 14 mahalle kulübünden 20`şer kişi olmak üzere toplam 280 sporcuya malzemelerini teslim edeceklerini belirten Başkan Külcü, “Geçen sene yaptığımız programda hocalarınız, ‘Başkanım malzemeleri bir miktar artırabilir miyiz?’ demişlerdi. Ben de, ‘Ne kadar isterseniz o kadar artıralım.’ dedim. Bu sene iki katına çıkarttık. Eğer yetmezse, beklediği halde malzeme alamayan çocuğumuz olursa gelecek yıl Allah’ın izniyle yine artırırız.”; dedi.

Çorum Belediyesi`nin kanunlar çerçevesinde amatör spora önemli katkılar sunduğunu ifade eden Belediye Başkan Muzaffer Külcü, “Geçen yıl amatör spora ayırmış olduğumuz bütçe 882 bin TL. Bu sene, şu ana kadar belediyemiz amatör sporlara 600 bin TL ayırmış durumda, bu rakam sene sonuna kadar 1 milyon TL’yi geçebilir.”; dedi.

Yaptıkları bütün bu çalışmaları gençlerin yarınlarda daha sağlıklı olması için yaptıklarının altını çizen Başkan Külcü,”Bu yaşlarda hayata nasıl bakarsanız o şekilde devam edip gider. Biz istiyoruz ki hayata bir sporcu gibi bakın. Siz güzel işlerle uğraşırsanız, iyi işlerle iştigal ederseniz, faydalı işlerle zamanınızı geçirirseniz o zaman yanlış işler yapmaya da, kötü alışkanlıklar edinmeye de çok fazla fırsatınız da, zamanınız da, arzunuz da olmaz.”; dedi

15 Temmuz 2015
163 kez görüntülendi