İstihdam fuarı açıldı

35. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali kapsamında düzenlenen Sanayi Ticaret ve İstihdam Fuarı başladı.

TSO Fuar Kompleksi`nde yurt içinden ve yurt dışından 80 firmanın katıldığı fuarın açılışına AK Parti Çorum milletvekilleri Cahit Bağcı ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Vali Vekili Ali Deniz Sürmen, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Reha Metin Alkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü fuar açılışı öncesi yaptığı konuşmada geçmiş yıllarda istihdam günlerinin Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali`ne başlangıç yaptığını hatırlatarak, Suruç`ta meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybedenler ve düzenlenen terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitler nedeniyle festivali iptal ettiklerini, acının yürekleri dağlarken, kan ve gözyaşının diz boyu olmuşken böyle bir ortamda eğlence düzenlemeyi çok uygun görmediklerinin altını çizdi.

Bu zamana kadar düşmana, ülkeyi bölmek isteyenlere milletçe hiç fırsat vermediklerini ve bunların üstesinden de geleceklerini vurgulayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Bu yaşadığımız acılar da inşallah geride kalacak. Yeniden dün olduğumuz gibi ayrılıklar, farklılıklar konuşmak yerine onları bir zenginlik olarak görüp, kabul edip yolumuza devam edeceğiz.”; dedi.

Türkiye`nin bir tezgaha çekilmek istendiğini dile getiren Başkan Külcü, “Şimdiye kadar olduğu gibi Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, hükümetimiz ve milletvekillerimiz buna müsaade etmeyecektir. Duygularımızla hareket etme lüksümüz yok. İdareciler olarak sağduyulu olup, aklıselim içerisinde hareket etmemiz lazım. Et ve tırnak gibiyiz. İstiklal ve Kurtuluş savaşını birlikte yaşadık. Çanakkale`de bütün farklılara rağmen insanlar koyun koyuna yatıyorlar. Dün neysek yarında yine biz o olmaya devam edeceğiz.Bu ülkede kandan beslenen, acıdan beslenen, zulümden beslenen insanlar var. Onlar geride bıraktığımız 30 yıl içerisinde kaybedilen 40 bin candan üzüntü hissetmiyorlar. Cumhurbaşkanımız hayatıma mal olsa da bu kavgayı, terörü bitirmek için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırım dedi. Bu ülkede 3 yıldır dağlarda çiçekler açıyor, korkudan insanların çıkamadığı yerlerde piknikler yapılıyordu. Bundan rahatsız olanlar var. Onlar tezgahlarını kurmaya, bizde birlikte yaşamaya devam edeceğiz. ” dedi.

Açılış öncesi AK Parti Milletvekilleri Cahit Bağcı ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal da birer konuşma yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleştirildi.Açılışından ardından protokol üyeleri stantları tek tek gezerek bilgi aldı.

23 Temmuz 2015
184 kez görüntülendi