Yaz okuluna katılan sporcular için konferans

Belediyemiz tarafından düzenlenen yaz spor okullarına katılan gençler “Gençlerle Başbaşa”; konferansı ile bir araya geldi.

Turgut Özal Konferans Salonu`nda düzenlenen konferansı Sevgi Evleri Müdür Yardımcısı Hüseyin Şahin verdi. Konferansı Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Spor İşleri Müdürü Nadir Solak ve Belediyespor antrenörleri de izledi.

Gençlere ahlaklı sporcu olmanın öneminden bahseden Hüseyin Şahin, iyi bir sporcunun aynı zamanda ahlaklı da olması gerektiğini, sporun bireysel gelişimin yanı sıra ruhsal gelişime önemli katkılar sağladığını söyledi.

Gençlere,geçmişte omuzlarda taşınmış bir sürü sporcunun bugün ahlaki yönden sıkıntılar çektiği için bataklıkta bir hayat sürdüğünü hatırlatan Hüseyin Şahin, “Sizler daha hayatın başındasınız ve her biriniz birer spor branşı ile uğraşıyorsunuz. Bu elbette çok güzel ama iş burada bitmiyor. Ahlaklı bir sporcu olmak için manevi değerlere sıkı sıkıya bağlı olmanız gerekiyor. Bunu da ancak Kur-an’ı öğrenerek yapabilirsiniz.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan da yaptığı konuşmada sporun bireylerin gelişimi üzerindeki etkilerinden ve gerekliliğinden bahsetti. Candan, sporun sağlıklı ve güvenli ortamda yapılmasının çok önemli olduğunu belirterek Çorum Belediyesi`nin bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştığını, spor için uygun alanlar oluşturduğunu ifade etti. Turhan Candan, “Siz gençler de spor yaparak bedenen iyi bir gelişim sağlıyorsunuz. Fakat bugünkü şartlarda ruh sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sürü unsur var. Sizler bu olumsuzluklardan etkilenmemek için ahlak kurallarını iyi anlayıp benimsemeli ve ahlaklı birer sporcu olmak için gayret göstermelisiniz.” dedi.

Konferans sonunda Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Hüseyin Şahin`e plaket takdim etti.

06 Ağustos 2015
170 kez görüntülendi