Hıdırlık Caddesi’ne son rötuşlar

Belediyemiz tarafından genişletme çalışması yapılan, Hıdırlık Caddesinde son rötuşlar yapılıyor. 30 metreye genişletilen yolun bordür ve refüj çalışmaları tamamlanmak üzere.

Şehrin işlek caddelerinden olan Hıdırlık Caddesi’nde ki çalışmalarda son aşamaya gelindiğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, ” Hıdırlık Caddesi şehri çevreyoluna bağlayan önemli bir cadde, ayrıca yeni terminal ve yapımı tamamlanmak üzere olan İmam Hatip Lisesi Kampüsü ile şehrin arasında bağlantıyı sağlayan cadde olması sebebiyle de önem arz ediyor. Modern ve gelişmiş Çorum’a yeni giriş kapısı olacak olan Hıdırlık Caddesi’nin yapımında son aşamaya geldik. Tamamlandığında 30 metre genişliğinde olacak yolun kaldırım ve bordürünü bitirdik. Orta refüje çim ekimi ve yetişmiş ağaç dikimi yapacağız. Bunları sulamak için de tam otomatik sulama sistemini Hıdırlık Caddesi’ne yapıyoruz.” dedi.

Zahir, caddenin ışıklandırma çalışmasına da başlayacaklarını ve bu çalışmaları en kısa sürede tamamlayıp yolu hizmete açacaklarını söyledi.

03 Eylül 2015
179 kez görüntülendi