Çorum Belediyesi’nden dolandırıcılık uyarısı

Çorum’da bazı iş adamlarını arayıp kendilerini belediye başkan yardımcısı ya da birim müdürü olarak tanıtan dolandırıcılar, hayırseverlerin yardım duygularını istismar etmektedirler.

Daha önce de Belediye Başkan Yardımcılarının ismini kullanarak iş adamlarını arayan dolandırıcılar aradan çok zaman geçmeden aynı taktiği uygulayarak hayırsever vatandaşları dolandırmaktadırlar. İş adamlarına telefonla ulaşıp, “Ben belediye başkan yardımcısıyım. Sizden şu kadar yardım talep ediyoruz.” gibi ifadeler kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışan dolandırıcılar, iş adamlarından olumlu cevap aldıktan sonra hesap numarası vererek belirledikleri sözde yardım miktarını hesaba yatırmalarını istemektedirler.

Belediyemiz tarafından, telefonla veya aracı kullanarak her hangi bir şekilde kişi ve kurumlara ulaşılarak yardım talebinde bulunma durumu söz konusu değildir.

Belediyemiz yardım etmek isteyen vatandaşlarla yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar arasında köprü görevi görerek alan elle veren eli buluşturuyor. Yardım etmek isteyenler belediyemizin ilgili birimlerine (Çorum Belediyesi Gıda Bankası) müracaat ederek ihtiyaç sahiplerine yardım edebiliyorlar. Bu işlemlerin hepsi kayıt altına alınarak resmi bir şekilde yapılıyor. Bunun haricinde belediyemiz hiç bir şekilde yardım talebinde bulunmamaktadır.

Bu konuda vatandaşlarımızın dikkatli olmasını, bu tür kişilere itibar etmemesini, karşılaşacakları benzeri durumlarda belediyemizle irtibata geçmelerini ve 155’i arayarak durumu polise bildirmelerini önemle rica ederiz.

05 Aralık 2015
165 kez görüntülendi