Temizliğe çevre dostu 2 yeni süpürge

Belediyemiz, özellikle dar sokaklarda ve kaldırımlarda kullanılmak üzere iki adet vakumlu süpürme aracı satın alarak hizmete sundu.

Saat Kulesi yanında yeni aldıkları araçları inceleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediyenin temizlik anlayışını her geçen gün daha kaliteli hale getirmeye çalıştıklarını bu amaçla da her geçen gün gelişen ve yenilenen teknolojik araçlarla Çorum`a hizmet etmeye çalıştıklarını söyledi.

Belediye`nin rutin temizlik hizmetlerini aksatmadan sürdürdüğünü, bu çalışmalarını bünyesine kazandırdığı çevre dostu araçlarla daha modern ve yaşanabilir bir kent için yoğun tempoyla çalıştığına vurgu yapan Başkan Külcü, “Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor, bu gelişmeleri Belediyemizde uyguluyoruz. 120.945 TL maliyetli bulunan 2 adet elektrikli vakumlu süpürme aracını Temizlik İşleri Müdürlüğümüze kazandırdık. Çevre dostu, sessiz ve tozsuz çalışan vakumlu süpürme aracı ile enerji tasarrufu sağlayacağız. İl genelinde Gazi ve İnönü Caddeleri başta olmak üzere ana cadde ve sokaklarda kaldırım üstlerini temizlemede kullanacağımız bu araçlarla kısa zamanda daha fazla alanın temizlenmesini sağlayacağız.”; dedi.

Başkan Külcü, yeni alınan araçların Çorum`a hayırlı olması temennisinde bulundu.

21 Eylül 2015
191 kez görüntülendi