Belediyemiz, vefatının 79. Yılında milli şair Mehmet Akif’i andı

Belediyemiz, Devlet Tiyatro Salonu`nda Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy`un vefatının 79. yılında anma konferansı düzenlendi. Konferansa konuşması olarak siyaset bilimci Selim Cerrah katıldı.

Aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde İstiklal Marşı şair Mehmet Akif Ersoy`un hayatını, yaşam tarzını ve gelecek nesillerden beklentisini anlatan Selim Cerrah, milli şairin “Asım`ın Nesli”; olarak ifade ettiği, onurlu, haysiyetli, dini ve kültürel değerlere sahip gençliğe kavuşmak için bugün çok yol kat edildiğini söyledi. Cerrah, “Bize düşen Mehmet Akif Ersoy`u anlamaktır.”; dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Zabıta Müdürü Mustafa Kanat, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir Söngüt ve çok sayıda izleyicinin katıldığı konferansta zaman zaman dinleyiciler duygulu anlar yaşadı.

Konferans sonrası Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Selim Cerrah`a teşekkür ederek saat kulesi maketi hediye etti. Konferansa katılan herkese Çorum Belediyesi tarafından program sonunda Mehmet Akif Ersoy`un “Safahat”; adlı eseri hediye edildi.

24 Aralık 2015
192 kez görüntülendi