Engelsiz Masal Kahramanları tiyatrosunu 900 öğrenci izledi

Belediyemiz tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Beyaz Ay Derneği Çorum Şubesi ile birlikte (EDES) projesi kapsamında düzenlenen Engelsiz Masal Kahramanları tiyatro gösterileri sona erdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı`nın, 2015 yılı “Engelliler Destek Programı(EDES)”; kapsamındaÇorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Engelsiz Masal Kahramanları Tiyatrosu Öğrencilerle Buluşuyor”; projesi ile toplam 900 öğrenciye ulaşıldı.

Projenin tamamlanması nedeniyle Engelli Eğitim Merkezi`nde kapanış kokteyli düzenlendi.

Engelsiz Masal Kahramanları projesi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, sergilenen tiyatro oyununda, senaryodan oyunun sergilenmesine, dekorun hazırlanmasına kadar her aşamada Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi`nde eğitim gören 38 öğrencinin yer aldığını ifade eden Külcü, “Engelsiz Masal Kahramanları tiyatrosu engelli tiyatrocularımız ile şehir merkezinde 8 ilkokulda ve Çorum Belediyesi Gençlik Merkezleri`nde seyircileriyle buluştu. Engelliler hakkında toplumsal bilinci geliştirmek ve gerekli şartların sağlanması durumunda engelli bireylerin neleri başarabileceklerini gösterme amacı ile hazırlanan tiyatro oyunu 700 kişinin izlemesini hedeflemiştik. Bu sayının üzerinde bir seyirci, 900 kişi engelli gençlerimizin oyununu izledi.”; dedi.

25 Aralık 2015
205 kez görüntülendi