Çorum’da turizmi canlandırmalıyız

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, geçtiğimiz günlerde İstanbul`da 20.si düzenlenen Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı`nda (EMITT) TÜRSAB Orta Anadolu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak`la bir araya geldi. Gül, Çorum`un tarihi ve kültürel değerlerinin turizme kazandırılması için atılması gereken adımları Karapıçak`la görüşme imkanı buldu.

Sungurlu doğumlu olan Kılıçarslan Karapıçak, Orta Anadolu Bölgesi`nde yapılacak turizm ve tanıtım faaliyetlerine memleketi olan Çorum`la başlamak istediğini ifade etti. Başkan Yardımcısı Zeki Gül`le yaptıkları görüşme sonucu Karapıçak, yaklaşık 100 turizm seyahat acentasını Çorum`a getireceğini söyledi ve bu seyahat firmalarına valilik ve belediye nezdinde bilgilendirme toplantısı yapılmasını talep etti.

Bu girişimin Çorum`un tanıtımı anlamında büyük önem arz ettiğini ifade eden Gül, “Böylesine köklü bir tarihe ve kendine has kültüre sahip olan Çorum`umuzu tanıtma faaliyetleri kapsamında turizm firmaları ile Çorum`da bir araya gelmekten mutluluk duyarız. Çorum`da turizmi canlandırmak için elimizden geleni yapmalıyız.”; dedi.

Başkan Yardımcısı Gül, TÜRSAB Orta Anadolu Yürütme Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak`a ilgisinden dolayı teşekkür etti.

09 Şubat 2016
205 kez görüntülendi