Belediyemizden toz temizliği

Belediyemiz, yoğun kar yağışlarında karla mücadele ekiplerinin döktüğü tuz ve kum kalıntılarını temizliyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler, mahallelerde yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu sene kar yağışlarının yoğun görüldüğünü ve Çorum Belediyesi`nin kar ve buzla mücadele etkin bir şeklide mücadele ettiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, kar yağışı sonrası döktükleri tuz ve kum kalıntılarının toz haline geldiğini, tozların vatandaşları rahatsız etmemesi için cadde ve sokaklarda yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Turhan Candan, “Kışın buzlanmayı önlemek amacıyla yollara atılan tuzlar havaların ısınmasıyla toz haline geldi. Belediye temizlik işlerine bağlı ekiplerimiz şehrin ana arterleri başta olmak üzere cadde ve sokaklardaki tozları temizliyor. Hemşehrilerimizincadde ve sokak kenarlarına araçlarını park etmesi sebebiyle temizlik araçları kenarlara yaklaşamıyor, çalışmalarımızda gecikmeler olabiliyor. Hemşehrilerimizden bu konuda biraz daha duyarlı olmalarını talep ediyoruz”; dedi.

15 Şubat 2016
183 kez görüntülendi