Bu kurslarda kadınlar hergün kitap okuyor

Belediyemiz Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinde kurslara katılan kadınlar, kurslardan önce ve hemen sonrasında 15`er dakika kitap okuyor. Tüm kurslara kitap okuyarak başlayan kadınlar da 2016 yılı başında başlayan uygulamadan oldukça memnunlar.

Örgü, oyuncak, bilgisayar, el sanatları ve süsleme, çini, spor ve jimnastik, udve diğer tüm kurslarda yapılan bu uygulama ile kurslara gelen kadın sayısını da artırmış. Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, bu uygulamanın, kursiyerlere kitap okuma alışkanlığı kazandırdığını ifade etti. Gül, “Daha önce belki de hiç kitap okumayan kursiyerlerimiz bu uygulama sayesinde düzenli kitap okur hale geldi. Birçok arkadaşımız kursta verdiğimiz dinlenme arasında kitabına sarılıyor ve ders arasını da kitap okumayla geçiriyor. Bu uygulama sayesinde arkadaşlarımız kursa daha bir şevkle geliyor, daha keyifli zaman geçiriyor. Kursa devam oranı da arttı.”; dedi.

Kursiyerler, kazandıkları kitap okuma alışkanlığını evde de sürdürdüklerini söylüyor ve bunun da çocuklarına güzel örnek teşkil ettiğini ifade ediyorlar.

15 Şubat 2016
176 kez görüntülendi