Gıda Paketi vereceğiz diye yaşlıları kandırıyorlar

Çorum Belediyesi, son günlerde artan şikayetler üzerine yazılı bir açıklama yaparak vatandaşları uyardı.

Son günlerde özellikle yaşlı vatandaşların “Size Gıda Bankası`ndan gıda paketi vereceğiz”; diyerek kandırıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Çorum Belediyesi`nin

artık gıda paketi dağıtmadığını, Belediye`den gıda almak isteyenlerin Çorum Belediyesi Gıda Bankası`na bizzat gelerek müracaat ettiğini söyledi. Gıda müracaatında bulunanların incelenmesi için evlere gelen görevlilerin ise herhangi bir kağıda imza attırmadıklarını belirten Zeki Gül, bu konuda vatandaşların uyanık olmasını ve bilmedikleri bir şeyi imzalamamaları gerektiğini vurguladı.

Gıda için müracaat edenlerden gıda almaya hak kazananlara Çorum Belediyesi Gıda Bankasına gelerek alışveriş kartı verildiğine dikkat çeken Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Gıda Bankasının kurumsal bir güvence ile daha nezih ortamda ailelerimize market konforunda hizmet verdiğini kaydetti.

Son günlerde elinde imzalı kağıtlarla Gıda Bankası`na gelerek kendilerine gıda paketi verileceğini söyleyen özellikle yaşlı vatandaşların birileri tarafından kandırıldığını ve bu yola niçin başvurulduğunu anlayamadıklarını belirten Zeki Gül, “Belediyemizin böyle bir uygulaması yok. Vatandaşlarımızın kim tarafından kandırıldığı ve niçin böyle bir yola başvurduklarına anlam veremiyoruz.”; diye konuştu.

24 Şubat 2016
232 kez görüntülendi