Beyazay Derneği’nden Başkan Külcü’ye ziyaret

Türkiye Beyazay Derneği Çorum Şubesi Başkanı Dr.Neslihan Hüsülüoğulları ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü makamında ziyaret etti.

Beyazay Derneği Çorum Şube Başkanı Dr. Neslihan Hüsülüoğulları ziyarette yaptığı açıklamada Beyazay Derneği`nin kamu yararına hizmet eden bir dernek olduğunu belirterek Çorum`da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Çorum Belediyesi`nin engelleri aşmak için engelli vatandaşlara yönelik ürettiği projeler ve yaptığı çalışmalar bakımından Türkiye`deki az sayıda belediyelerden birisi olduğunu vurgulayan Hüsülüoğulları, “Şehrimizde sizin engellilere verdiğiniz destekler, bizlere de örnek oluyor. Çorum ölçeğindeki illere örnek çalışmalar yapıyor ve yapmaya devam ediyorsunuz. Yaptığınız hizmetler için engelli aileleri adına teşekkür ediyorum. İnşallah biz de belediyemizle birlikte güzel çalışmaları birlikte yapmaya devam edeceğiz”; diye konuştu.

Ekip anlayışıyla çalışıyoruz

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Beyazay Derneği Çorum Şube yönetiminin ziyaretinde yaptığı konuşmada Çorum’a hizmet ederken genç, yaşlı, bebek, kadın, engelli ayrımı yapmadan insan odaklı hizmet ettiklerini söyledi. Yaptıkları tüm çalışmaların bir ekip işi olduğunun altını çizen Başkan Külcü, “Çalışmaları birlikte yürüttüğümüz ekibimize dışarıdan kanaat önderliği yapacak kişiler de çok önemli. Biz bu yüzden sivil toplum kuruluşlarını çok önemsiyoruz.”; dedi.

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkeziile Buhara Kültür Merkezi içerisinde yer alan Rehabilitasyon Merkezi’nde farklı branşlarda engelli vatandaşların hem eğitim aldıklarını hem de zamanlarını en güzel şekilde geçirme imkanı bulduklarını kaydeden Başkan Külcü, “Bugün engelli kardeşlerimizin kullanımına uygun yeni bir araç aldık. Engellilerimize her konuda hassasiyet göstermeye gayret ediyoruz. Sizler proje üretin bizde Çorum Belediyesi olarak sizlere destek verelim. Dernek faaliyetlerinizde sizlere başarılar diliyorum”; dedi.

04 Mart 2016
191 kez görüntülendi