Kardeş Belediye Başkanı’ndan Külcü’ye ziyaret

Mart ayı meclis toplantısı ile Çorum Belediyesi`nin kardeş belediyeleri arasına katılan Sinop Saraydüzü ilçesi yetkilileri Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.

AK Parti Saraydüzü İlçe Başkanı Muammer Yıldız ile birlikte Başkan Külcü`yü ziyaret eden Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, Çorum ile kardeş şehir olmalarının kendilerini gururlandırdığını ve bu kardeş şehirliğin kendileri için çok şey ifade ettiğini söyledi. İlçelerinin ihtiyaçları konusunda Başkan Külcü`ye brifing veren Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, “İlçemizin park ve yeşil alan ihtiyacı var. Çorum’un son yıllarda belediyecilik ve sosyal alanlarda yaptığı projeler herkes tarafından örnek alınıyor. Biz de takdir ettiğimiz bu projeleri imkanlarımız ölçüsünde örnek almaya çalışıyoruz. Çorum Belediyesi’nin bilgi ve birikimlerinden faydalanmak istiyoruz.”; dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi’nin bütçesini iyi yönetebilen bir belediye olduğunu ifade ederek, “Belediye Meclisimizin takdiri ile 3 şehrimiz ile kardeş şehir olduk. Bizde bu kardeş şehirlerimizdeimkanlarımız doğrultusunda Çorum’u anımsatan hizmetler yapmak isteriz. Kardeş şehirlerimizde inceleme yapmak üzere bir ekip görevlendirdik. Önümüzdeki hafta çalışmalarına başlayacaklar. Kardeşlik iyi günde kötü günde her zaman birlikte olmak demektir. İmkanların paylaşılması demektir dedi.

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’da hazır bulundu.

14 Mart 2016
175 kez görüntülendi