İl Müftüsü Akın’dan Başkan Külcü’ye ziyaret

İl Müftü Dr. Ahmet Akın, Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu ve bazı Müftülük çalışanlarıyla birlikte Kutlu Doğum Haftası kutlama etkinlikleri hakkında bilgi vermek için Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Diyanet İşleri Başkanlığı`nın başarıyla yürüttüğü Kutlu Doğum Haftası etkinliklerini her zaman çok önemsiyorum. Daha önceki yıllarda da sevgi, kardeşlik ve hoşgörü gibi temalarla kutlanan Kutlu Doğum Haftası için, kritik bir eşikten geçtiğimiz şu günlerde `Birlik` temasının belirlenmiş olması çok isabetli bir karar olmuş. Bizi biz yapan değerlerin başında din olgusu geliyor. Bizim yüce dinimiz de her an sosyal hayatın içerisinde olmayı emrediyor. Kutlu Doğum Haftası sayesinde Peygamber Efendimiz`i dinlemek ve anlamak bahsinden artık yaşamak bahsine geçtik. Diyanet, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle halkın arasına inmiş oluyor. Bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor dedi.

Kutlu Doğum Haftası`nın Çorum`da 8- 22 Nisan tarihleri arasında kutlanacağını belirten Müftü Dr. Ahmet Akın, bu yılki temanın “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet – Gelin Birlik Olalım”; şeklinde belirlendiğini söyledi. Akın, Cuma Namazı sonrası Hürriyet Meydanı`nda gerçekleştirilecek açılış programına Belediye Başkanı Külcü`yü davet ederek, kendisine Kur`an-ı Kerim, gül ve Diyanet Vakfı Yayınları`ndan çıkmış bazı kitapları hediye etti.

07 Nisan 2016
159 kez görüntülendi