İlan ve reklam vergisinde son gün 30 Nisan

Belediyemiz, İlan Reklam Vergileri ( tabela) konusunda mükelleflere uyarıda bulunularak, ilk taksitlerin son ödeme tarihinin 30 Nisan 2016 olduğunu bildirdi.

İlan ve reklam vergilerinin 1. Taksidi için son günün 30 Nisan olduğunu hatırlatan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, ikinci taksitlerin ise Ekim ayı içerisinde ödeneceğini hatırlattı.

Ahmet Yabacıoğlu yaptığı yazılı açıklamada “Belediye sınırları ile mücavir alanlar içinde yapılan her türlü ilan ve reklam, İlan ve Reklam Vergisi`ne tabidir. 2 taksit halinde tahsil edilen ilan ve reklam vergisinin hemşehrilerimiz tarafından son ödeme tarihine bırakılmadan ödenmesi veznelerde yaşanacak yoğunluğun da önüne geçecektir. Hemşehrilerimiz bu konuda duyarlı davranacaklardır. Ayrıca belediye gelirleri içerisinde önemli bir yer tutan İlan Reklam Vergisi’nin yatırılması hususunda gerekli hassasiyeti gösteren vatandaşlarımız, şehrimize yapılan ve yapılacak olan güzel hizmetlere katkı sunmakta ve Çorum’umuzun daha da güzelleşmesine destek vermektedirler. Bundan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Vatandaşların, Çorum Belediyesi`ne ait tüm borçlarını, kredi kartı ve internet üzerinden online ödeyebildiklerini de hatırlatan Ahmet Yabacıoğlu, “Anlaşmalı bankalardan ve belediyemizin bir başka hizmeti olan 333 0 333 numaralı telefonu arayarak telefon bankacılığı sistemi ile de borçlarını ödeyebilirler”; diye konuştu.

22 Nisan 2016
160 kez görüntülendi