”Ben Yaşlanınca” da ödüller sahiplerini buldu

Belediyemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan “Ben Yaşlanınca” isimli sunu yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri dağıtıldı.

Ödül törenine Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Özcan ve çok sayıda öğretmenler ve öğrenci katıldı.

Belediye Başkan Vekili Zeki Gül programda yaptığı konuşmada: “Çorum Belediyesi olarak ulu çınarlarımıza yönelik bir projeyi daha hayata geçirmiş bulunuyoruz. Aile Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan proje ile gençler kendi yaşlılığını hayal edip büyüklerinin empati kurmayı başarabilmek için bir birinden güzel sunular hazırladılar. Anne babanıza Allah’ın da buyurduğu gibi öf bile demeyin. Anne babanın duası, bizim geleceğimizi aydınlatacaktır. Yaşlılık sadece belli kesime değil herkese geleceğini hesap ederek hareket etmek durumundayız. Annesine, babasına atasına saygı duyan bir nesil olmamız gerekir. Zamana ayak uydurmamız gerektiği hususunda dikkatleri çekerek bir sunu yarışması yapılması konusunda bizlere destek veren İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e ve projeye destek veren herkese teşekkür ediyor, yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi kutluyorum”; dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise: “Yeni nesil bilgisayar ve teknoloji çok iyi kullanıyor. Onların dünyası ile uyumlu bir şekilde, daha başarılı daha iyi hedeflere gidebilmek ve kendini daha iyi ifade edebilmek için sunu yarışmaları düzenledik. Eskiden büyük aile tipinde takım olarak evde oturuyorduk. Şimdi ise bireysel yaşıyoruz. Bu çalışma ile birlikte karar verme, birlikte başarmanın sonuçları görmüş olduk. Bizlere bu tür projelerimizde her zaman destek veren Çorum Belediyesi’ne teşekkür ediyorum”; diye konuştu.

Birinci olan grubun kısa filminin izlenmesinin ardından, teleskop, mikroskop ve bisikletten oluşan ödülleri Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Özcan ve Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu derece yapan öğrencilere takdim etti.

23 Nisan 2016
184 kez görüntülendi